Веселівська ОТГ придбала унікальну мобільну сортувальну лінію, аналогів якої немає в Україні.

Дата: 02.05.2019 15:03

Фото без опису Завдяки проєкту USAID "Програма підтримки аграрного і сільського розвитку", що фінансуються Агенством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією "Кінолікс Інтернешенал Інк" у Веселівській ОТГ почала працювати перша в Україні мобільна лінія для сортування твердого сміття.

Інноваційність сортувальної лінії полягає в розміщенні обладнання в автопричепі — без прив'язки до місця. Мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Це дає змогу зекономити на доставці сміття до місця сортування.

Лінія завдовжки13,6 м та 2,6 м завширшки. В автопричепі розташований завантажувальний контейнер із бункером. Він автоматично за допомогою електролебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою.

Далі тверді відходи потрапляють в барабанний сепаратор типу "грохот". Там розриваються мішки та калібрується дрібна фракція й органіка. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності.

Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик і плівку. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал.

Причеп оснащений металопластиковими дверима та вікнами, системою вентиляції й бактерицидними лампами. Аварійні кнопки є біля кожного посту, керування обладнанням відбувається з пульту управління.

Потужність мобільної сортувальної лінії — 10 тис. т сміття на рік. Пропускна здатність - до 5 т за годину.

Веселівська селищна об'єднана територіальна громада  стала першою  хто придбав таку лінію.