Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Той біль Чорнобиля нам не забуть повік

26 квітня. В пам’яті українського народу -  це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам'яті – неможливо. Вже 33 роки ми живемо у післячорнобильській ері, під знаком зловісної зірки, у чорному болі.

33 – й річниці Чорнобильської трагедії було присвячено вечір – реквієм «Той біль Чорнобиля нам не забуть повік», проведений напередодні пам’ятної дати селищною бібліотекою для старшокласників Веселівської ЗОШ І –ІІІ ст. № 2. Учні дізнались про події, які відбувались на Чорнобильській АЕС тієї далекої ночі 26 квітня 1986 року, про подвиг пожежних, що першими прийшли на територію станції, хто ціною своїх молодих життів захистив нас, Україну і світ. Згадали і людей різних професій, без яких не можлива була ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі наших земляків.

Старшокласники отримали інформацію про наслідки цієї катастрофи для України і не тільки, що сьогодні представляє собою територія зони. Прозвучали вірші та пісні, присвячені Чорнобилю. А переглянуті відео  «Аварія. Чорнобиль. 1986», «Чорнобиль: до і після  трагедії на АЕС», « Пісня в пам’ять аварії на Чорнобильській АЕС» дали змогу уявити наглядно, що трапилось 26 квітня і що було після тієї жахливої ночі. Також було оформлено книжкову виставку, присвячену річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.

Час мине, й землю ми загоїмо,

І  люди повертаються до хати.

Але ж коли ми цей урок засвоїмо,

Що, йдучи всесильно до мети,

Не треба забувати про озони,

Про землю й води, жита срібний дзвін,

Ніколи мертвої зони

Нащадкам не залишимо своїм.

    Т.Кожевнікова

 

 

 

          

          

 « повернутися до списку новин