25 січня відзначається подвійне свято - день пам'яті святої великомучениці Тетяни і День студентства.

Дата: 25.01.2019 10:45

Фото без опису25 січня православна церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а студенти вузів - День студентства.

Саме 25 січня 1755 року російська імператриця Єлизавета Петрівна створила перший у Москві університет за проектом Михайла Ломоносова. З того часу Свята Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів.

Свята Тетяна жила у Римі в II-III століттях, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько був таємним християнином і прищепив любов до Христа своїй дочці.

За переказами, одного разу її привели до храму Аполлона, але Тетяна почала молитися своєму Господу. В той же момент стався землетрус, язичницький храм було зруйновано. Тетяну визнали винною в цьому і почали нещадно катувати, змушуючи відректися від своєї віри. На неї випустили страшного лева, а потім кинули у вогонь, але Бог їй допоміг врятуватися. Тоді судді наказали Тетяну та її батька вбити мечем.

У 1860-70 роках Тетянин день перетворився на неофіційне студентське свято. Наприкінці січня починалися канікули, і цю подію студенти зазвичай дуже весело відзначали.

В народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима - до морозів. Якщо день був сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози - буде теплим.