Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Святкування Водохреща стало незмінною традицією для жителів Веселівської об’єднаної територіальної громади

Зі святом, встановленим на честь хрещення Іоанном Хрестителем Ісуса Христа в річці Йордан, відбувається обряд очищення. Свято також вважається великим днем духовного просвітництва, коли Христос дарував людині можливість отримати благодать Духа Святого, прощення гріхів і відродитися для нового життя.

Цієї ночі  вода набуває цілющих властивостей і допомагає духовному очищенню і оновленню людини. Однією з головних традицій на Водохреща є купання в ополонці, а також освячення води. Занурення у воду, яка є початком всього живого на землі, у цей день вважається священним звичаєм і, за повір'ям, цей ритуал дозволить позбутися від неприємностей і хвороб.

У народі вважають, що в день Хрещення, коли в храмах освячується вода, вона робиться нетлінною і не псується багато років, навіть якщо її тримати в закритій посудині. Вважається, що це відбувається кожен рік і виключно на свято Водохрещі.

І дотепер люди вірять у цілющі здібності посвяченої води.  Цього дня дійство почалося із богослужіння священників, які освятили воду, а далі освяченою водою окропили усіх присутніх вітаючи із святом Водохреща.« повернутися до списку новин