За перші дві доби нового року на пожежах в Україні загинуло 28 громадян!

Дата: 08.01.2019 08:36

Дуже прикро, що розпочинати новий 2019 рік доводиться сумним антирекордом. Одразу 28 громадян загинуло на пожежах у житловому секторі впродовж 1 та 2 січня 2019р.

Як і завжди, основною причиною нещасть стає власна недбалість громадян, а також свідоме нехтування протипожежними нормами. Зокрема, тільки на Чернігівщині 1 січня на пожежах загинуло 3-є людей: обласному центрі, у с. Вишневе Ріпкинського району та в місті Борзна. 2 січня на Луганщині, під час гасіння пожежі у будинку на вул. Свободи смт Станиця Луганська, вогнеборцями було виявлено тіло загиблого чоловіка 1978 року народження. На Донеччині трагедія сталася на вул. Героя Бейди у с. Гранітне Волноваського району. Там у приватному житловому будинку виникла пожежа, під час гасіння якої було виявлено тіло загиблої жінки. Цього ж дня у місті Благовіщенське Кіровоградської області вогонь забрав життя громадянина 1938 року народження, а на Перечинщині, що у Закарпатській області, спалюючи побутове сміття важко травмувалася 58-річна жінка.

Попереду Різдвяні свята, і для того, щоб вони не були затьмарені надзвичайними подіями, рятувальники наголошують на неухильному дотриманні протипожежних норм у помешканнях. В цей період необхідно з особливою увагою та відповідальністю користуватися свічками, пічним та газовим опаленням, а також обов'язково слідкувати за станом електромережі. Інакше трагедії не уникнути.

Шановні громадяни!

Веселівський РС головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликає усіх неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти!

• Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • слідкуйте за станом електромережі;
  • якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов'язково перевірте його справність;
  • не користуйтеся старими та ненадійними обігрівачами;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. Давайте, все ж таки, зустрінемо Різдвяні свята безпечно та без надзвичайних подій!

Начальник Веселівського районного сектору

ГУ ДСНС України у Запорізькій області                                                                         О. Баша