Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

26 грудня  2018 року на 100- му році життя зупинилося серце ветерана ІІ Світової Війни,  мешканця смт Веселе Пекла Івана Васильовича.

Народився Іван Васильович  4 січня 1919 року  в селі Мала Білозірка в простій селянській багатодітній родині. 

 В 1933році  родина переїздить  до Веселого. У червні 1941 року   закінчив  Коростенське військове мінометне училище, отримавши звання молодшого  лейтенанта. До лав Червоної армії вступив у 1941 році.

Бойовий шлях проходив через Ковель, Коростишів, Житомир.

Брав участь в обороні Києва, у штурмі Сапун-гори, визволенні Севастополя.  Після визволення Криму був  направлений на  3-й Білоруський фронт, у складі якого  брав участь в операції «Багратіон», визволення Прибалтики та Польщі, далі  Східна Прусія, штурм Кенігсберга, 2-й Прибалтійський фронт, де командуючим був К.К. Рокоссовський.

 Кінець війни І.В.Пекло зустрів на Ельбі, де відбулася історична зустріч з американськими союзниками.  1946 року демобілізувався  в званні капітана.

 Іван Васильович нагороджений 2 орденами  Червоної  Зірки, орденом  Вітчизняної війни І ступеню, орденом Богдана Хмельницького та 18 медалями.

Своє життя Іван Васильович  присвятив бухгалтерській справі.  Навіть, після виходу на пенсію, він продовжував працювати.  Не зважаючи на поважний вік цікавився життям громади, зустрічався з молодим поколінням, брав  активну участь у громадському житті. Був членом ради ветеранів при селищній раді.

Життя Івана Васильовича – достойний приклад для багатьох поколінь веселівців.
Ми поділяємо гіркоту та біль непоправної втрати рідних та близьких цього поважного  мешканця нашого селища.
Світла пам'ять про Івана Васильовича Пекла  залишиться назавжди в наших серцях.


Селищний голова, депутатський корпус, виконавчий комітет, колектив Веселівської селищної ради, активісти та почесні мешканці нашої громади.

Масліч В.М., Баша О.А., Козаченко В.В.,
Орел В.П., Зубов О.Г., Роляк В.Г.,
Кузмінов П.М., Ляхов Ю.В., Фазлієва Е.У.,
Христич К.О., Лисоконь О.П.,Кудря О.А., 
Борисенко М.Т., Бєліков В., Матвєєва Л.С.« повернутися до списку новин