Що гарантуватиме освіті бюджет 2019 року та які зміни у формулу розподілу освітньої субвенції обіцяє внести МОН?

Дата: 29.11.2018 17:14

Фото без описуОбсяг освітньої субвенції, яку у 2019 році отримають місцеві бюджети від держави, становить майже 70 мільярдів гривень. Це на 13% більше, ніж у 2018-му.

Міністерство освіти і науки України таке збільшення пов'язує з внесенням змін у Формули розподілу освітньої субвенції, які були розроблені спільно з Асоціацією міст України.

В наступному році буде поділ класів при вивченні окремих предметів, збільшаться ставки асистентів учителів в інклюзивних класах, а такожзміниться розрахунок наповнюваності класів в містах, які мають освітні заклади в сільській місцевості.

Щоб не допустити дефіциту субвенції та затримки у виплатах зарплат необхідно оптимізувати мережу закладів освіти.

У Держбюджеті на 2019 рік передбачені й інші трансферти місцевим бюджетам. Загальна сума — більше 2,5 млрд гривень.

На що саме підуть кошти — див. у статті за посиланням: