Скасування сертифікатів електронного цифрового підпису. Дізнайтесь за яких підстав?

Скасування посиленого  сертифікатавідкритих ключів електронного цифрового підпису – це дострокове припиненнячинності посиленого сертифіката.

Без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу) посиленісертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису (Сертифікат)автоматично скасовуються Акредитованим центром сертифікації ключівІнформаційно-довідкового департаменту ДФС (Центром), у випадку:

- закінчення строку чинності сертифіката підписувача;

- не поновлення заблокованого сертифіката протягом 30 календарних днів.

За письмовою заявою заявника (підписувача) без додаткового йогоповідомлення Сертифікат скасовується Центром у випадку:

- припинення діяльності клієнта (юридичної особи або фізичної особи –підприємця);

- розірвання підписувачем трудового договору з клієнтом (юридичною особоюабо фізичною особою – підприємцем);

- компрометації особистого ключа підписувача;

- за заявою заявника або його уповноваженого представника.

З письмовим або електронним повідомленням заявника (підписувача) Сертифікатключа може бути достроково скасований Центром у разі:

- набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифікатаключа;

- визнання підписувача недієздатним за рішенням суду;

- надання клієнтом недостовірних даних, припинення (розірвання) договорупро надання послуг ЕЦП з клієнтом.

Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.

Інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Спискувідкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційномуресурсі АЦСК ІДД ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожномукористувачу.