Вічна пам’ять воїнам-визволителям Веселівського краю

Дата: 24.10.2018 12:11

Фото без описуНа передодні 75 роковини звільнення Веселого від нацистських  окупантів вихованці ПКЗ «БДЮТ» гуртка «Юні екскурсоводи-краєзнавці» відвідали з екскурсією пам’ятник  воїнам-визволителям Веселівського району.

Понад  два роки стояла над районом страшна ніч окупації. Але 26 жовтня 1943 року районний центр, а за три наступні дні – і всі села були визволені від окупантів. Відзначилися в цьому воїни 4-го Гвардійського Кубанського кавалерійського корпусу, 315-ї стрілецької дивізії 51-ї армії 19-го танкового корпусу 4-го Українського фронту. У тяжких боях за визволення району віддали своє життя багато синів і дочок братніх народів. У районному центрі полягли 224 солдати і офіцери, які поховані в братській могилі.

Проявом великої поваги до воїнів - визволителів нашого району на честь 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні стало відкриття пам’ятника на розі вулиць Центральна та Степова на честь 315-ої стрілецької дивізії  Героям – визволителям.

У 2012 році селищною радою спільно з райдержадміністрацією та районною радою було вирішено пам’ятник оновити. На протязі місяця проходили роботи по реконструкції пам’ятника. Напередодні Дня Перемоги, 7 травня відбулась урочиста церемонія відкриття оновленого пам’ятника воїнам - визволителям Веселівського району.

Починаючи з 2012 року на цьому священному місці відбувалося  перепоховання останків воїнів, які загинули, визволяючи нашу рідну землю від нацистських окупантів.

Вихованці  гуртка  принесли квіти до пам’ятника та вшанували пам’ять   героїв хвилиною мовчання.

Вихованці гуртка  «Юні екскурсоводи –краєзнавці» ПКЗ «БДЮТ»

Коротиш Аріна, Черняєв Микита, Лубік Іван .