Пам’ятаємо історію Веселівського краю

Дата: 22.10.2018 15:48

Фото без описуНа передодні 75 роковини звільнення смт Веселе від нацистських  окупантів вихованці  ПКЗ «БДЮТ»  гуртка «Юні екскурсоводи-краєзнавці» на заняттях     у краєзнавчому музеї КЗ«ЗОШ I-III №2» вивчали історичні дані (фотографії, записи очевидців) о днях окупації та визволення Веселівського краю від фашистських  окупантів.

Понад два роки стояла над районом страшна ніч окупації. Але 26 жовтня 1943 року районний центр, а за три наступні дні – і всі села були визволені від німецьких окупантів. Відзначилися в цьому воїни 4-го Гвардійського Кубанського кавалерійського корпусу, 315-ї стрілецької дивізії 51-ї армії 19-го танкового корпусу 4-го Українського фронту. У тяжких боях за визволення району віддали своє життя багато синів і дочок братніх народів. У районному центрі полягли 224 солдати і офіцери, які поховані в братській могилі.

Вічна пам’ять воїнам-визволителям Веселівського краю.

Вихованці гуртка  «Юні екскурсоводи –краєзнавці» ПКЗ «БДЮТ» : Коротиш Аріна, Черняєв Микита.