Презентація книги "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя"

Дата: 08.10.2018 16:37

Фото без опису

Веселівська селищна бібліотека презентувала книгу "Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя" - спогади учасників революції, українських бійців. Книга видана за сприяння  Фундація Вільні Люди.

Минуло сто років від подій, які засвідчили волю українського народу до єдності та самостійності. Українська революція 1917–1921 років остаточно викристалізувала ідею державної незалежності, що стала основою подальшого українського визвольного руху.

У книзі  представлена мемуарна спадщина як Українських січових стрільців, галичан В.Щуровського, М.Заклинського, П.Франка, А.Кігічака, так і наддніпрянців із Кримської групи Армії УНР Б.Монкевича, В. Петрівна й Н. Авраменка. Окремо варто виділити спогади керівника австрійської військової групи архікнязя В. фон Габсбурга ("Василя Вишиваного"). І ледь не діаметрально протилежні спогади про ці події належать жителю Олександрівська, який пізніше був активним у підпільно-партизанській боротьбі за незалежність України Г. Гордієнку.олітніх державницьких традицій.

Всіх, кого зацікавила ця книга, запрошуємо до Веселівської селищної бібліотеки.