Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Роду нема переводу

З усього в світі найдорожче –

Своя сім’я і власний рід.

Бо навіть предків рідних мощі

Оберігають нас від бід.

Дерево не може жити без коріння , а людина – без роду. Кожен рід має пам’ятати своє коріння. Лише тоді він не згасне, бо без коріння немає насіння. У народі кажуть: Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Сім’я  - святиня людського духу , благородних людських почуттів , кохання, любові,вірності. Це невсипуща берегиня національних звичаїв  та традицій, пам’яті пращурів.

В 10 класі Веселівської районної різнопрофільної гімназії селищною бібліотекою було проведено урок народознавства «Роду нема переводу». Учні дізналися багато цікавого про звичаї та традиції, родинні обереги та родинні стосунки. Також старшокласники мали змогу подивитися прекрасні відеокліпи пісень « Зеленеє жито» та « Родина» , ознайомитись з літературою, представленою на книжковій виставці. Було проведено вікторину про родинні відносини.

Сім’я, рід, родина – це маленькі камінчики, з яких складається народ, нація, країна. Так будьмо ж гідні свого народу. Бо від кожного з нас залежить, яку генетичну пам’ять пронесемо ми в сьогоденні та  майбутньому.

Якщо шануємо і множимо

Свою сім’ю і родовід,

То передати дітям зможемо

Цю шану в спадок- заповіт

Т. Кожевнікова

 

 « повернутися до списку новин