Тиждень безпеки життєдіяльності у Широківському НВК «ЗОШ І -ІІІ ступенів –ДНЗ»

Дата: 26.09.2018 09:25

Фото без опису

«Запобігти, врятувати, допомогти» - під таким гаслом з 17 по 21вересня 2018 року був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності у Широківському НВК «ЗОШ І -ІІІ ступенів –ДНЗ» з метою пропаганди здорового активного способу життя, вивчення та використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій .

На початку тижня було  проведено навчальну евакуацію, гасіння пожежі вогнегасником, показове навчання щодо надання першої допомоги при зупинці серця (непрямий масаж серця, штучна вентиляція легенів), при відкритому та закритому переломах, при пораненнях з різними видами кровотечі.  А вже далі за планом  класними керівниками 1-11 класві підготовлено та продемонстровано цікаві заходи: «Безпечний мікс» (11, 9, 8 класи), брейн-ринг «Наша безпека» (6-7 класи), практикум «Вогонь- друг, вогонь – ворог» (4 клас), змагання «Якщо хочеш будь здоровим» (3 клас),  виховну годину «Мандрівка країною безпеки», практичне заняття з пожежної безпеки  «Відважні пожежники» (1 клас).  Протягом тижня діти демонстрували творчі наробки у вигляді малюнків, інсценізували певні ситуації, розігрували діалоги-звернення до екстрених служб, розгадували вікторини,  ребуси і кросворди, обговорювали нестандартні ситуації та знаходили правильні рішення, змагались, грали та навчались.

Уся робота була спрямована на організацію різних видів діяльності, які,  в свою чергу,  були направлені на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів із непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення. Перевага надавалася цікавим зустрічам, довірливим бесідам, розмовам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Адже все, чому навчають,  діти повинні вміти застосовувати в реальному житті, на практиці. Для досягнення максимального ефекту вчителі використовували художній матеріал, дидактичні, рухливі та сюжетно-рольові ігри, створювали проблемні ситуації. Під час проведення розваг з дітьми закріплювалися знання та навички стосовно безпеки життєдіяльності, підтримувався позитивний емоційний стан. Робота була комплексною та різноплановою. Тиждень був проведений змістовно і  цікаво. Поставленої мети було досягнуто.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Струкова Л.І.