Електронне пенсійне посвідчення: зручно, сучасно, надійно

Дата: 25.09.2018 15:33

Фото без опису

Оформлення електронного пенсійного посвідчення додасть зручності людям похилого віку в отриманні пенсій, розширить їх можливості  користування онлайн-сервісами вдома та посилить безпеку при пенсійному обслуговуванні.

Це зручно!

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) — пластикова картка, яка поєднує в собі звичайне пенсійне посвідчення і банківську платіжну картку. На такому посвідченні розміщується персональна інформація його власника, а саме:

• прізвище, ім’я та по-батькові;
  • фото;
  • стать;
  • дата народження;
  • номер ощадного рахунку;
  • вид пенсії.

Як і на банківській картці, вказано термін дії посвідчення, є місце для підпису власника. До того ж, вся інформація дублюється в електронному вигляді на вбудованому чипі. Електронний цифровий підпис, який також міститься на посвідченні, дає змогу пенсіонеру користуватися послугами Пенсійного фонду через веб-портал, без відвідування відділення Фонду.

Це надійно!

В сучасному світі використання електронних технологій повсякденно розширюється, насамперед тому, що це спрощує багато процесів. Електронне посвідчення – саме такий спосіб спростити і водночас поліпшити обслуговування.

Ось тільки головні переваги ЕПП порівняно зі звичайним посвідченням:

• дозволяє отримувати гроші без банківської картки, оскільки само є банківською карткою;
  • може використовуватись в магазинах для розрахунків за товари;
  • дозволяє без черг, прямо вдома сплатити за комунальні послуги, провести безготівкові розрахунки, виконувати інші банківські операції;
  • містить електронний цифровий підпис, з допомогою якого можна скористатися багатьма пенсійними послугами он-лайн на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua).

Електронне пенсійне посвідчення має підвищений рівень безпеки, захищає власника від протиправних дій під час виплат пенсії і соціальної допомоги.

Це сучасно!

Треба зауважити, що електронний цифровий підпис, який теж отримає власник ЕПП, —  ключ до особистого кабінету на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. За допомогою інтернету користувач може подивитись свою пенсійну справу, дізнатись про страховий стаж, порядок нарахування пенсії, її складові, подати заяву на перерахунок пенсії тощо. Можна зекономити час, швидко вирішити важливі питання просто вдома.

Де і як можна отримати електронне пенсійне посвідчення?

В Запорізькій області  понад 30 тисяч пенсіонерів вже користуються електронним пенсійним посвідченням. Вони переконались, що ЕПП спрощує ідентифікацію особи, підвищує надійність отримання виплат та пільг, попереджає використання шахрайських схем.

Наразі отримати електронне пенсійне посвідчення може кожний пенсіонер безкоштовно.

Для цього треба завітати до найближчого управління Пенсійного фонду і особисто подати документи:

• заяву на оформлення електронного пенсійного посвідчення;
  • дві фото 3 х 2,5 см;
  • оригінал паспорта;
  • ідентифікаційний код (ІПН).

Для внутрішньо переміщених осіб  також необхідна довідка переселенця чи діюче пенсійне посвідчення.

Протягом місяця електронне пенсійне посвідчення буде виготовлене, і його можна отримати особисто у відділенні Ошадбанку.