Семінар про «безоплатну правову допомогу». Підвищуємо правову свідомість громадян.

Дата: 20.08.2018 14:31

Фото без опису

20.08.2018р в Веселівській районній філії Запорізького обласного центру зайнятості відбувся семінар для безробітних, які перебувають на обліку. Семінар був презентований «Центром з надання безоплатної вторинної допомоги» з метою надання безкоштовних послуг з правових питань клієнтам служби зайнятості.

Бюро правової допомоги – це державні установи, що об’єднують всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захищати ваші законі, права та інтереси.

Бюро правової допомоги надає такі види консультацій:

1. Первина правова допомога дає можливість отримати безоплатну первинну допомогу, яка включає:

- надання правової інформації;

- юридичні консультації;

- складання заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім цесуальних);

- представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

2. Безоплатна вторинна правова допомога як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей, перелік яких визначено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», а також складання процесуальних документів. Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокати.

Правовою допомогою можуть скористатись, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», насамперед представники соціально вразливих груп населення: малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, малолітні та неповнолітні, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньопереміщені особи, біженці, недієздатні громадяни та люди з обмеженою дієздатністю.

Звичайно, юридичну консультацію та допомогу може отримати кожен громадянин, без винятку, для цього потрібно звернутись до фахівців «безоплатної вторинної допомоги».

Нагадаємо, що фахівці служби зайнятості плідно співпрацюють з спеціалістами бюро правової допомоги і подібні заходи проводяться регулярно.