Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Грамотно надана перша допомога може врятувати чиєсь життя.

 11-13 серпня 2018 року на базі  КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1» відбувся тренінг з надання невідкладної (домедичної) допомоги потерпілим  для колективу викладачів загально - освітніх закладів Веселівської ОТГ, який було  проведено представниками  з Німецького товариства  міжнародного  співробітництва GIZ.  Даний курс розрахований на людей без базової медичної освіти та є епрофесійним в підготовці медичних працівників.   

В програму тренінга увійшли:

  • Початковий алгоритм дії при наданні першої невідкладної допомоги.
  • Серцево-судинна та дихальна системи людини
  • Серцево-легенева реанімація (СЛР)
  • Рани та кровотечі
  • Аптечка першої допомоги та інше

Інструкторами було продемонстровано роботу реанімаційного стенду, на якому здійснюється навчання учнів ЗОШ правилам надання домедичної допомоги. Всі присутні мали змогу випробувати на практиці набуті знання та навички, мета яких не розгубитися, не нашкодити і правильно допомогти, а може бути, і врятувати чиєсь життя. Хочеться вірити, що не знадобиться, але в нинішніх реаліях з цими знаннями  почувати себе впевненіше.

Долікарська допомога, що надається людьми, які мають спеціальної медичної підготовки, полягає в застосуванні найпростіших засобів на місці події до прибуття медичного працівника. Від того, наскільки своєчасно і грамотно надано першу допомогу, багато в чому залежать результати подальшої невідкладної лікарської допомоги, подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого.« повернутися до списку новин