Семінар «Організація соціального захисту населення в ОТГ»

Веселівська ОТГ взяла  участь у семінарі «Організація соціального захисту населення в ОТГ», який відбувся 16 травня у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«На сьогодні багато повноважень передані в об’єднані територіальні громади від райадміністрацій. Тому намагаємось оптимізувати роботу останніх, щоб уникнути дублювання функцій. Надання соціальних послуг залишається дуже важливим в сьогоднішніх умовах», – зауважила керівник апарату Запорізької облдержадміністрації Зінаїда Бойко у своєму вітальному слові.

Які  саме повноваження передані до місцевих органів влади – безпосередньо в громади, пояснення законодавчої бази, практичні поради щодо надання соціальних послуг – про це йшлося під час заходу. Зокрема, керівники служб розповіли про порядок призначення субсидій, співпрацю територіальних органів соцзахисту, про порядок оформлення і ведення особових справ отримувачів всіх видів соцпослуг, про захист дітей в умовах реформації, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб.

Відділом із соціальної роботи виконавчого комітету Веселівської селищної ради презентовано напрацювання громади в сфері адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення згідно наказу №1030 Мінсоцполітики. Цікавим виявився досвід наших колег із Комиш-Зорянської та Берестівської ОТГ.