«Український Крим: минуле та сьогодення»

Дата: 25.04.2018 16:47

Фото без опису

100 років тому, 22—25 квітня 1918 року відбувся Кримський похід Петра Болбочана — одна з найбільш звитяжних та героїчних військових операцій в історії українського війська і України. Кримська операція 1918 року — військовий похід спеціальної групи Армії Української Народної Республіки на чолі з полковником Петром Болбочаном у квітні 1918 року на Крим проти більшовиків з метою встановлення на території півострову української влади та взяття під контроль Чорноморського флоту.

22 квітня 1918 року в ході Кримської операції під проводом полковника Петра Болбочана, армія УНР форсувала Сиваш і звільнила від більшовиків Джанкой, ключову вузлову станцію в Криму. Завдяки цьому українська армія отримала можливість для розгортання подальшого наступу та раніше за німців дісталася Сімферополя. Перемога була досягнута з мінімальними втратами.

Однак далі, через політичний конфлікт між керівництвом УНР і союзниками Німецької Імперії, війська УНР були змушені полишити Крим, не дійшовши до Севастополя, як це було передбачено первісним планом.

Глибока, майже непереможна оборона Криму зламана внаслідок спецоперації українських військових розвідників. Стрімким ударом наші полки долають півострів Чонгар, "непрохідний" Сиваш та виходять на оперативний простір.
 За кілька днів – колони українських військ з піснями йдуть переможною ходою під синьо-жовтими прапорами України звільненим Сімферополем і радісне населення захоплено вітає державний синьо-жовтий Прапор України.
 Передові частини українців нестримно просуваються до чорноморського узбережжя.   Мета – Севастополь.
      Ні, це не картини жаданого багатьом нашим громадянам майбутнього.

Це — наше минуле.

Перед вами — п'ятихвилинний фільм мужності й доблесті, слави та звитяги, а також — багатьох унікальних кадрів з хронік, які до цього ніколи не публікувались.

Л.Мовчан

Н.Нестеренко