Здійснено виїзний прийом громадян з надання безоплатної правової допомоги
17 квітня 2018 року спеціалісти відділу «Веселівське бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сіруш Мінасян та Тетяна Балховітіна здійснили виїзд на територію с. Мала Михайлівка Веселівської об’єднаної територіальної громади (колишня Білорецька сільська рада) з метою забезпечення доступу громадян до безоплатної правової допомоги.
В приміщенні сільської ради проведено прийом громадян. Заявникам надано консультацію з житлового, цивільного, сімейного права. В приміщенні сільської ради розміщено плакат та інформаційні матеріали про бюро правової допомоги, щоб кожен громадянин, у разі потреби, мав доступ до безоплатної правової допомоги.
Після прийому організовано «вуличне» інформування жителів.
Також відвідано фельдшерсько-акушерський пункт в с. Мала Михайлівка, комунальний дошкільний навчальний заклад «Орлятко» та КЗ «Маломихайлівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів», де з трудовим колективом проведено інформаційно-роз'яснювальні бесіди про дію Закону України «Про безоплатну правову допомогу», про первинну та вторинну правову допомогу, хто є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, який порядок звернення тощо. Також поширено інформаційні матеріали.
Нагадуємо громадянам, що безоплатна правова допомога (далі – БПД) полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
БПД включає такі види правових послуг:
- надання правової інформації;
- надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
- складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру)
- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації (стаття 7 Закону).
Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що
полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Вона включає в себе такі правові послуги:
- захист;
- здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складання документів процесуального характеру (стаття 13 Закону).
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 цілодобово.
Веб-сайт: www.legalaid.gov.ua
За інформацією: заступника начальника відділу «Веселівське бюро правової допомоги» Сіруш Мінасян.