Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Веселівська громада стала учасницею ініціативи «U-LEAD з Європою» «Рівний – рівному», яка передбачає реалізацію спільних проектів з європейськими громадами.

Кожна з українських громад (а їх всього три, дві з яких саме запорізьких) обрала теми для співпраці, цікаві для обох сторін. Передбачається, що протягом 2018 року в ході тренінгів, навчальних поїздок та стажувань громади обміняються з європейськими колегами практичним досвідом реалізації проектів розвитку територій. Про те, що отримають в результаті ОТГ, розповіли під час «Децентралізація.Ланч», організованого Запорізьким Центром розвитку місцевого самоврядування.

Веселівська громада отримала громаду-партнера з м. Раквере (Естонія) для впровадження енергоефективністі та сталого розвитку в муніципалітетах. За словами заступника голови Веселівської ОТГ Олексія Дяченка, естонські партнери дев’ять років є членами Угоди мерів щодо клімату та енергії. Веселівська ж громада на сьогодні тільки починає цей шлях і вже є підписантом Угоди. Проте необхідно пройти ще певний шлях, підготувати документи, розробити стратегію сталого енергетичного та кліматичного розвитку, щоб стати асоційованим членом, що дасть можливість напряму працювати з проектами Європейського Союзу за даної тематики. Завдяки ініціативі «Рівний – рівному» запорізька громада матиме змогу не шукати сторонніх експертів для розробки Стратегії, а скористатися досвідом партнерів, врахувати їх досвід, на цьому шляху.« повернутися до списку новин