НОВОВВЕДЕННЯ В «ОЛЕНЦІ»
Вихователі Веселівского КДНЗ №1 «Оленка» Серьогіна С.В. та Бірюкова О.Є. пройшли навчання з методики викладання курсів «Вчимося жити разом», що відбулися в м. Василівка.
Там педагоги дитячого садка ознайомились з очікуваними результатами та планом впровадження проекту «Вчимося жити разом». Проект вроваджується за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні і є складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту. Проект реалізується в двох напрямках: формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації та надання дітям психологічної допомоги та підтримки в навчальних закладах.
Даний проект в освітній процес нашого закладу впроваджувала Світлана Сєрьогіна – сертифікований педагог-тренер
Провідною ідеєю реалізації програми «Вчимося жити разом» в дитячому садку був розвиток соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років, життєвої компетентності – вміння жити разом, тобто соціальної, комунікативної компетентності, духовної розвиненості в єдності зі всіма проявами психіки. Вихователь Серьогіна С.В. на професійному рівні провела 4 заняття в середній групі (5-й рік життя): «Дружні діти мов квіти»; «Ввічливі слова творять дива»; «Разом об´єднатися – веселіше гратися»;
«Дерево добра та 4 заняття в старшій групі (6-й р.ж.): «Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні»; «Міст миру»; «Всім допомагати – вірних друзів мати»; «Кожна дитина – як у намисті перлина». Заняття мали логічне місце в сітці занять та тренінго-ігровий формат. Світлана Василівна використовувала такі форму роботи з дітьми як групові, комплексні, розвивальні заняття, індивідуальна робота, робота в підгрупах. З дорослими – такі форми роботи як колективні, батьківські збори «Простір дружний до дитини» де проінформувала батьків щодо необхідності формування життєвих навичок у дорослих і дітей на засадах гуманності, толерантності та поваги до іншої людини, з коллегами – методичне об´єднання «Кожна дитина – як у намисті перлина».
Моніторинг ефективності запровадження проекту та очікуваний результат реалізації програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дошкільників КДНЗ №1 «Оленка» спрямував зусилля дорослих на розуміння того, що життєва компетентна дитина – це не лише поінформована особистість а й обізнана, вміла, гнучка, здатна адекватно діяти, приймати рішення, пристосовуватися і творчо сприймати та змінювати різні обставини життя, визнавати свої помилки, обстоювати власну гідність, реалізовувати та вдосконалювати свої природні можливості.