Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Для об’єднаних громад розробляється модель ефективного супроводу освіти

11 травня в м. Запоріжжя відбувся семінар-практикум на тему: «Створення ефективної моделі методичного супроводу освіти в об’єднаних територіальних громадах області», в якому взяла участь начальник відділу освіти, молоді та спорту виконкому селищної ради Оксана Дундук.

На заході були присутні голови та представники об’єднаних територіальних громад, освітяни, провідні спеціалісти галузі, експерти.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова наголосила, що ОТГ нашого регіону відчули конкурентний вплив районних державних адміністрацій на те, що відбувається в громадах, тому цей навчальний захід проводиться для того, щоб вони мали змогу працювати краще, якісніше, по-новому. Це і є головне завдання семінару.

Слухачам було запропоновано як сучасний теоретичний матеріал, зокрема «Науково-методичний супровід освітньої діяльності в ОТГ», «Аналіз сучасних ефективних моделей науково-методичного супроводу в ОТГ» тощо, так і практичні завдання. Наприклад, учасникам дали завдання розробити проект моделі методичного супроводу в ОТГ та презентувати його; ознайомили з кращими практиками створення методичної служби на прикладі конкретної громади.

Окремою темою стало питання співпраці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з об`єднаними територіальними громадами щодо створення ефективної моделі методичного супроводу в ОТГ. Учасники обговорили функціональні напрями співпраці: організаційно – управлінський, навчальний, організаційно-методичний, науково-методичний та роботу з обдарованими учнями. А за його підсумками групи слухачів запропонували дорожню карту взаємодії ОТГ, Департаменту освіти і науки ОДА та ЗОІППО.

Завершився семінар анкетуванням його учасників, що надалі допоможе виявити проблемні питання управління освітою в ОТГ та шукати шляхи їх розв’язання.« повернутися до списку новин