Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Урок-реквієм «Їх тут триста, як скло, товариства лягло…» в Широківській школі

29 січня – День пам’яті героїв Крут. У 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.

   На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів-українців,

Славних молодих…

До 100-річчя бою під Крутами в школі с. Широке вчителем історії Колупаєм С. М. проведено урок-реквієм «Їх тут триста, як скло, товариства лягло…». Учні з цікавістю слухали про героїчні події тих часів, читали вірші, спогади очевидців. Бібліотекарем сільської бібліотеки Матієшиною С.Г. було організовано огляд літератури «Безсмертна сила людського духу».   Крути    ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у битві під Кругами назавжди залишаться в нашій  пам'яті.  Вони полягли,  щоб ми сьогодні жили у вільній  і незалежній Українській державі.

 « повернутися до списку новин