Духовно-моральне виховання дошкільників: реалії та перспективи

Дата: 08.07.2016 15:00

Плекати духовність у кожній дитині –

святий обов'язок  і справа честі педагога.

29 червня 2016 року за підтримки  Веселівської селищної об’єднаної територіальної громади педагоги  КДНЗ № 3 "Казка":  завідувач  Дубіна Л.К. та вихователь-методист Бірюкова О.Є взяли  активну участь у роботі  круглого  столу (м. Київ, приміщення МОН України) з проблеми   «Духовно-моральне виховання дошкільників: реалії та перспективи», на якому презентували роботу  свого закладу з даного питання.

Проблема духовно-морального виховання особистості є надзвичайно актуальною для батьків, учителів, вихователів та суспільства в цілому. Духовні цінності навчають добра, милосердя, доброчинності, відповідальності, співчуття, турботливості. Саме в них сконцентровано найвищі цінності європейської цивілізації. Мова йде про майбутнє – те у якому житимуть і працюватимуть сьогоднішні діти. А про які цінності ми можемо говорити, не виховуючи дітей морально та духовно. Адже саме в дошкільному віці формуються моральні та духовні почуття, засвоюються норми і правила поведінки, формуються риси характеру і духовно-моральні звички.

Ось чому вже більше 10 років пріоритетним  напрямком роботи педагогів Веселівського  КДНЗ   №3 «Казка» є  духовно – моральне виховання дітей дошкільного віку. Колектив закладу постійно працював над професійним вдосконаленням з даної проблеми через використання різних форм навчання:

•   творча група «Формування духовної культури у дітей дошкільного віку»;
  • узагальнення досвіду  роботи  педагогів «Спочатку було слово» ( формування  людських чеснот у дітей дошкільного віку через ознайомлення  з Біблейськими сюжетами);
  •  участь в обласному конкурсі «Освітні проекти» з досвідом роботи  «Спочатку було слово»  в  м. Запоріжжі ;
  • проведено фестиваль в дошкільному закладі «Цвіт Веселівської вишиванки» ;
  • участь у  II  Всеукраїнській науково – практичній    конференції «Духовно – моральне  виховання дітей дошкільного віку» на базі  Національного університету «Острозька  академія» ( м. Острог., Ровенської області), Всеукраїнському  науково – методичному  семінарі  «Інноваційні технології в дошкільній освіті: духовний розвиток дитини» (м. Київ,  Національний університет ім. Драгоманова),  Всеукраїнському  методичному об’єднанні працівників дошкільної освіти з теми  «Природа – чинник духовного виховання» (в м. Южне, Одеської обл.), Всеукраїнському   фестивалі-огляді «Україна  – рідний   край».

Завідувач Дубіна Л.К.  надала рецензію  на Програму  «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях»  (автори: А. М. Богуш, І. Л. Сіданіч, В. Є. Сучок ), яка  рекомендована  МОН  України  для використання у  дошкільних навчальних закладах  у 2016-2017 навчальному році.

29 червня 2016 року за підтримки  Веселівської селищної об’єднаної територіальної громади педагоги  нашого закладу:  завідувач  Дубіна Л.К. та вихователь-методист Бірюкова О.Є взяли  активну участь у роботі  круглого  столу (м. Київ, приміщення МОН України) з проблеми   «Духовно-моральне виховання дошкільників: реалії та перспективи», на якому презентували роботу  свого закладу з даного питання.

В роботі круглого столу брали участь:

• Панасюк Тамара Вікторівна, начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН;
  • Сіданіч Ірина Леонідівна, професор кафедри управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України. Тема виступу: «Здобутки і перспективи духовно-морального виховання в системі дошкільної освіти»;
  • Марущенко Володимир Станіславович, голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН;
  • Сучок Віра Євгенівна, завідувач дошкільного навчального закладу №4 «Казка» м.Южний Одеської обл.. Тема виступу: «Презентація програми  «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях»;
  • с.д-р Луїза Цюпа, СНДМ, директор Катехитично-педагогічного інституту Українського Католицького Університету;
  • Саннікова Тетяна Василівна, доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, кандидат педагогічних наук.
  • Плаксін Микола Васильович, заступник директора ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія»;
  • Зварич Ганна Володимирівна, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної держадміністрації, та ін…

Підводячи підсумок круглого столу, Панасюк Тамара Вікторівна, начальник відділу дошкільної освіти, надала рекомендації  щодо духовно - морального виховання дошкільників  у дитячих садках та  впровадження в  навчально-виховний процес   Програми  «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях»  (автори :А. М. Богуш, І. Л. Сіданіч, В. Є. Сучок ), яка  рекомендована  МОН  України  для використання у  дошкільних навчальних закладах  у 2016-2017 навчальному році.