Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

В Широкому вшанували пам’ять героїв Крут.

29 січня ми відзначаємо 100-річчя бою під Крутами. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

До 100-річчя бою під Крутами в бібліотеці організовано книжкову виставку «Безсмертна сила людського духу». За «круглим столом» працівники будинку культури зібрали небайдужих односельців на тематичний захід «В понурій темряві віків світиться будуть завжди Крути».

Розповідь бібліотекаря Матієшиної С.Г., як у бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни, сколихнула спогади про події тих страшних років.

 Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

 « повернутися до списку новин