Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Корисні поради для здоров`я

Дата: 28.03.2017 14:19
Кількість переглядів: 739

Фото без описуВ перший день життя новонародженого за календарем щеплень проводиться вакцинація гепатиту В.

 

Гепатит В - антропонозне вірусне захворювання, що викликається збудником з вираженими гепатотропними властивостями (на печінку) - вірус гепатиту B.

Вірус відрізняється надзвичайно високою стійкістю до різних фізичних і хімічних факторів: низьких і високих температур (в тому числі кип'ятіння), багаторазового замерзання відтавання, тривалому впливу кислого середовища.

Шляхи зараження:

  • парентеральний шлях - зараження при лікувально-діагностичних маніпуляціях, які супроводжуються порушенням цілісності шкірного або слизового покриву через медичний, стоматологічний, манікюрний та інший інструментарій, трансфузії крові і її препаратів;
  • статевий шлях передачі вірусу;
  • побутовий шлях зараження - інфікування відбувається при користуванні спільними бритвами, лезами, манікюрними та банними приладдями, зубними щітками, рушниками і т. д. У цьому відношенні небезпечні будь-які мікротравми шкіри або слизових оболонок предметами, на яких є навіть мікрокількості виділень інфікованих людей (сечі, крові, поту, сперми, слини і ін.) і навіть у висушеному вигляді, непомітному неозброєним оком;
  • вертикальний шлях передачі, коли дитину заражає мати, де також реалізується кровоконтактний механізм. Зазвичай дитина заражається від інфікованої матері під час пологів при проходженні через родові шляхи;
  • гострий гепатит або поступово сходить нанівець з елімінацією вірусу і залишенням стійкого імунітету (функція печінки відновлюється через кілька місяців, хоча залишкові явища можуть супроводжувати людину все життя) або переходить в хронічну форму;
  • хронічний гепатит B протікає хвилеподібно, з періодичними загостреннями., часто призводить до розвитку цирозу і раку печінки.

Варто звернути увагу на таку закономірність: чим раніше людина захворює, тим ймовірність хронізації вище.

Наприклад, понад - 95% дорослих людей хворих на гострий гепатит B, одужують. А з хворих на гепатит B новонароджених позбудуться вірусу тільки - 5%. З тих, хто заразився дітей у віці 1-6 років хроніками стануть близько - 30%.

Для профілактики зараження широко застосовується вакцинація. Планова вакцинація прийнята практично в усіх країнах світу.

ВООЗ рекомендує починати щеплення дитини в першу добу після народження, не щеплених дітей шкільного віку, а також осіб з груп ризику: професійні групи (медики, екстренні служби, військові та ін.); особи, які мають нетрадиційні сексуальні уподобання, наркомани; пацієнти, які часто отримують препарати крові; особи, які перебувають на програмному гемодіалізі,;сімейні пари, в якому один з членів є зараженим вірусом і деякі ін.

Ефективність вакцинації новонароджених дітей, народжених від інфікованих матерів, за умови якщо перша доза була введена в перші 12 годин життя, до - 95%.

Вакцина від гепатиту B захищає і від гепатиту D (історична назва - дельта-гепатит), оскільки вірус гепатиту D не здатний розмножуватися без вірусу гепатиту B.

Чи варто робити щеплення від гепатиту В?

Рішення за вами.

 

Веселівський ЦПМСД


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь