ЗГАДАЙМО ЮНІСТЬ, ЩО ГОРІЛА В КРУТАХ

Дата: 29.01.2018 13:32

В  цьому  році виповнюється 100 років з дня тієї  страшної  події,  яка відбулася 29 січня 1918 року. Ми втручаємось в цю сторінку історії, читаємо і не розуміємо: чому так сталося? Чому ніхто не помітив що наближається біда?

Після проголошення 22січня 1918  року Четвертого Універсалу про державність України, з Росії в сторону Києва направились війська для придушення «контреволюції»  на півдні Росії. І в останні дні, перед небезпекою, уряд кинув  заклик  до українського народу: «Стати зі зброєю в руках на захист українських  кордонів».

І поруч з вояками Центральної Ради, переважно юнаками Київської військової школи  ім. Б.Хмельницького, стали 300 добровольців січового куреня: студенти, гімназисти, серед яких просто діти 14-15 років. Вони не вміли користуватися зброєю та  пішли на захист своєї держави.  Великими були втрати. Майже 250 курсантів і студентів та 10 старшин загинули на великому бойовищі. Особливо тяжкі муки випали на долю 32 студентів, які потрапили до рук ворога.  Наступного  дня 28 студентів, після допитів повели на розстріл, решту-чотирьох поранених відправили до  Харькова, звідки вони врятувалися і саме від них дійшла вся правда до нас про той жахливий бій.

Тіла загиблих   поховали на Аскольдовій могилі.  Але вони не загинули, а пішли в безсмертя! Стали героями.

29 січня   в Веселівському  аграрному  ліцеї  була проведена виховна година з учнями  33 та 13 групи, яку підготували та провели бібліотекарі  Касько О.М. та Газарян Є.В.   Були переглянуті  відеоролики: «Тінь сонця», «Ми упали в сніги».

Учні ознайомилися  з книжковою  викладкою по Крутах.

Є.Газарян, бібліотекар селищної

бібліотеки.