Відкриття пам'ятного знаку "Дзвін Миру"

Дата: 26.04.2016 13:21

Фото без опису26 квітня 2016 року о 10:00 годині відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку "Дзвін Миру" який знаходиться на розі вулиць Макаренка та Центральна.

Сьогодні  минає 30 років з дня найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи  на Чорнобильській атомній електростанції.

Щорічно саме в цей день ми вшановуємо тих, хто ціною власного здоров'я, ризикуючи своїм життям зупинив розбурханий "Мирний атом". Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС стали живими свідками найбільшої трагедії минулого століття і навіть тисячоліття.

Фото без опису Фото без опису

Від наслідків аварії постраждало населення багатьох регіонів України, Білорусії, Росії. Близько 160 тисяч осіб зі 170 населених пунктів змушені були залишити свої будинки. Тільки в Україні від Чорнобильської катастрофи постраждало 3,7 млн. осіб, у тому числі 1,5 млн. дітей, 73 тис. стали інвалідами.

Фото без описуБуквально з перших днів аварії до Чорнобиля вирушили й наші земляки, серед перших були: Артьомов Юрій Володимирович, Бірюков Олександр Олександрович, Водяха Володимир Васильович, Шепель Василь Тимофійович, Наконечний Анатолій Іванович. Тож, прийміть нашу вдячність та повагу, шановні земляки, за Вашу мужність та героїзм.

Трагедію і уроки Чорнобиля необхідно пам'ятати і знати для того, щоб не допустити помилок в майбутньому.

Пройшов час - і Чорнобильську АЕС закрито, але людські біди від цього не закриваються. Ми пережили Чорнобиль, котрий спустошив значну територію родючих українських земель, адже сильним радіоактивним забрудненням уражено 5 млн. га територій України.

Саме заради увічнення подвигу тих, хто одними з перших опинились на місці катастрофи , ми звели цей пам’ятний знак, який має символічну назву «Дзвін миру».

Фото без опису Фото без опису