Відгомоніло свято в КДНЗ «Орлятко» с. Мала Михайлівка до Дня українського козацтва «Козацькому роду – нема переводу!» (Козацькі забави)

Дата: 20.10.2017 13:07

Пам’ятаймо, чиї ми сини,

І буденного дня і на свято,

Як нам бачиться із давнини,

Україна, рідна мати.

13 жовтня в КДНЗ «Орлятко» села Мала Михайлівка  пройшло свято «Козацькому роду -нема переводу!» (козацькі забави), яке було присвячено  Дню захисника України, Дню Українського козацтва  та Покрови Пресвятої Богородиці

Свято проводилося з метою національно-патріотичного виховання дошкільнят, виховання у них глибоких почуттів патріотизму та національної гідності, любові до своєї батьківщини ? України, виховання найкращих якостей захисника Батьківщини та готовності захищати свій рідний край; опанування козацької культурної спадщини, звичаїв і ритуалів, традицій.

Дітям розповідали  про історію української боротьби за незалежність в різні періоди. Свято супроводжувалося історичними відеопрезентаціями, які були цікавими не тільки для дошкільнят, але й для присутніх. Лунали  українські патріотичні пісні, вірші; діти танцювали запальні українські танці: хлопчики- «Гопак», дівчатка-«Танок з хустинками».

А далі, вихователі, створивши  дітям святковий піднесений настрій, викликати бажання показати свої вміння, знання, силу, швидкість у подоланні різних перешкод - розпочалися «Козацькі забави».

Підготувавши тематичні емблеми та девізи, наповнивши своє тіло здоровим духом, змагалися між собою дві команди «Хортиця» та «Козаки»- команди очолили отамани(батьки).

Перед командами стояло  дев’ять випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. В давні часи ці пороги були страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ.

Розпочалися  цікаві конкурси: «Вершники», «Метання ядра», «Перетягування канату» , «Вікторина», «Накидання кілець на стовпчики», «Бій козаків», «Ой мій милий вареничків хоче», «Їдаки»,  «Подолання перешкоди».

Глянувши на наших вихованців, можна було з впевненістю і гордістю сказати: «Так! Це вони нащадки козацького роду!».

Перемогла дружба!!! Щасливі діти- отримали солодкі призи та медалями були посвячені в козачата.

Завершальним на святі стала відеопрезентація пісні «Молитва за Україну»

Завідувач КДНЗ «Орлятко»       Н.В.Герега