24-25 березня представники нашої громади стали учасниками п’ятого Форуму місцевого самоврядування

Дата: 27.03.2017 12:01

Фото без опису24-25 березня в м. Львові на стадіоні «Арена Львів» відбувся V Форум місцевого самоврядування, в якому взяли участь представники Веселівської ОТГ.

Для учасників заходу було проведено ряд панельних дискусій на наступні теми:

• Оцінка місцевого самоврядування в Україні станом на сьогодні
  • Роль місцевого самоврядування у процесах зміцнення та розвитку України
  • Міські агломерації в контексті децентралізації
  • Утвердження верховенства права для більшої прозорості та довіри у наданні послуг на рівні місцевого самоврядування
  • Електронне врядування та Smart City
  • Децентралізація у медичній сфері
  • Реформа законодавства щодо міського планування
  • Стратегічний підхід до розвитку міст та регіонів
  • Стан та перспективи врегулювання організаційно-правових аспектів місцевої демократії в Україні
  • Залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі
  • Здобутки та виклики децентралізації освіти України
  • Співпраця ВРУ з муніципалітетами України
  • Адміністративні послуги у ОТГ: перспективи та виклики
  • Фінансові моделі для розвитку ОТГ
  • Кращі практики місцевого самоврядування у новостворених ОТГ
  • Реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації.

Фото без описуСпівдоповідачем однієї з дискусій став голова селищної ради Петро Кіяшко.

Учасники Форуму ухвалили і презентували Резолюцію, яку доопрацюють та скерують до центральних органів влади України. Серед Рекомендацій у тексті Резолюції зазначено такі:

– Звернутись з пропозицією до Верховної Ради України прискорити розгляд проектів Законів України, що: сприяють запровадженню визначеного Європейською харісцевого самоврядувннятією принципу повсюдності місцевого самоврядування; забезпечують належну фінансову основу об’єднаних територіальних громад; встановлюють засади нового адміністративно-територіального устрою; визначають особливості створення та функціонування агломерацій як особливих форм міжкомунальної й соціально-економічної взаємодії громад міст і населених пунктів їх приміської зони.

– Кабінету Міністрів України пропонується ухвалити Стратегію інновацій та доброго врядування на місцевому рівні, зобов’язати органи виконавчої влади та рекомендувати органам місцевого самоврядування дотримуватись у своїй діяльності принципів доброго врядування й усебічно сприяти їх реалізацій.

–  Внести низку невідкладних законодавчих змін, які мають забезпечити місцевий соціально-економічний розвиток та спроможність територіальних громад, сприяти розвитку організації надання послуг на рівні району в місті, стимулювати ОСББ, облік, формування та нарахування тарифів житлово-комунальних послуг, а також змін щодо утримання об’єктів благоустрою, незаконного продажу наркотичної речовини в Україні, щодо процесу подання позовної заяви до суду про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

–  Підтримати проекти Законів щодо реформування системи паркування, розподілу надходжень від штрафів за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів в межах населених пунктів та збору за місця для паркування транспортних засобів.

–  Запровадити адресну державну компенсацію пільговикам.

–  Внести зміни до Земельного Кодексу України, щодо заборони визнання права власності на МАФ як на нерухому річ, яка за технічними характеристиками має ознаки рухомої речі.

–  Надати інформаційно-методичну підтримку об’єднаним територіальним громадам при формуванні та реалізації стратегій їхнього розвитку за участі громадськості тощо.

Фото без опису

Нагадаємо, під час Форуму обговорили теми реформування місцевого самоврядування, роль міських агломерацій в контексті децентралізації, роль електронного врядування та Smart City, децентралізацію у медичній та освітній сферах, залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі, адміністративні послуги та фінансові моделі розвитку ОТГ, реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації тощо.

Партнерами Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування є Львівська міська рада та представники міжнародних програм: Проект U-LEAD в Україні, Академія Фольке Бернадотта, Програма USAID «Рада», GIZ в Україні, Програма Ради Європи, Програма USAID DOBRE, Міжнародний фонд «Відродження», WNISEF, SKL International.

Джерело: Львівська міська рада

Фото: Андрій Яремко