24-25 березня представники нашої громади стали учасниками п’ятого Форуму місцевого самоврядування

24-25 березня в м. Львові на стадіоні «Арена Львів» відбувся V Форум місцевого самоврядування, в якому взяли участь представники Веселівської ОТГ.

Для учасників заходу було проведено ряд панельних дискусій на наступні теми:

• Оцінка місцевого самоврядування в Україні станом на сьогодні
  • Роль місцевого самоврядування у процесах зміцнення та розвитку України
  • Міські агломерації в контексті децентралізації
  • Утвердження верховенства права для більшої прозорості та довіри у наданні послуг на рівні місцевого самоврядування
  • Електронне врядування та Smart City
  • Децентралізація у медичній сфері
  • Реформа законодавства щодо міського планування
  • Стратегічний підхід до розвитку міст та регіонів
  • Стан та перспективи врегулювання організаційно-правових аспектів місцевої демократії в Україні
  • Залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі
  • Здобутки та виклики децентралізації освіти України
  • Співпраця ВРУ з муніципалітетами України
  • Адміністративні послуги у ОТГ: перспективи та виклики
  • Фінансові моделі для розвитку ОТГ
  • Кращі практики місцевого самоврядування у новостворених ОТГ
  • Реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації.

Співдоповідачем однієї з дискусій став голова селищної ради Петро Кіяшко.

Учасники Форуму ухвалили і презентували Резолюцію, яку доопрацюють та скерують до центральних органів влади України. Серед Рекомендацій у тексті Резолюції зазначено такі:

– Звернутись з пропозицією до Верховної Ради України прискорити розгляд проектів Законів України, що: сприяють запровадженню визначеного Європейською харісцевого самоврядувннятією принципу повсюдності місцевого самоврядування; забезпечують належну фінансову основу об’єднаних територіальних громад; встановлюють засади нового адміністративно-територіального устрою; визначають особливості створення та функціонування агломерацій як особливих форм міжкомунальної й соціально-економічної взаємодії громад міст і населених пунктів їх приміської зони.

– Кабінету Міністрів України пропонується ухвалити Стратегію інновацій та доброго врядування на місцевому рівні, зобов’язати органи виконавчої влади та рекомендувати органам місцевого самоврядування дотримуватись у своїй діяльності принципів доброго врядування й усебічно сприяти їх реалізацій.

–  Внести низку невідкладних законодавчих змін, які мають забезпечити місцевий соціально-економічний розвиток та спроможність територіальних громад, сприяти розвитку організації надання послуг на рівні району в місті, стимулювати ОСББ, облік, формування та нарахування тарифів житлово-комунальних послуг, а також змін щодо утримання об’єктів благоустрою, незаконного продажу наркотичної речовини в Україні, щодо процесу подання позовної заяви до суду про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

–  Підтримати проекти Законів щодо реформування системи паркування, розподілу надходжень від штрафів за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів в межах населених пунктів та збору за місця для паркування транспортних засобів.

–  Запровадити адресну державну компенсацію пільговикам.

–  Внести зміни до Земельного Кодексу України, щодо заборони визнання права власності на МАФ як на нерухому річ, яка за технічними характеристиками має ознаки рухомої речі.

–  Надати інформаційно-методичну підтримку об’єднаним територіальним громадам при формуванні та реалізації стратегій їхнього розвитку за участі громадськості тощо.

Нагадаємо, під час Форуму обговорили теми реформування місцевого самоврядування, роль міських агломерацій в контексті децентралізації, роль електронного врядування та Smart City, децентралізацію у медичній та освітній сферах, залучення мешканців до розвитку своїх громад на прикладі громадських бюджетів участі, адміністративні послуги та фінансові моделі розвитку ОТГ, реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації тощо.

Партнерами Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування є Львівська міська рада та представники міжнародних програм: Проект U-LEAD в Україні, Академія Фольке Бернадотта, Програма USAID «Рада», GIZ в Україні, Програма Ради Європи, Програма USAID DOBRE, Міжнародний фонд «Відродження», WNISEF, SKL International.

Джерело: Львівська міська рада

Фото: Андрій Яремко