Благоустрій  у  Широкому  та  Далекому

Дата: 06.05.2016 11:57

Благоустрій  у  Широкому  та  Далекому

Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля. У  2016  році  День  довкілля

припадає  на  16  квітня.   Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою тематичних заходів, пов'язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях, місцях відпочинку і дозвілля. Основною  метою  заходу  є  підвищення  рівня   свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Фото без опису Фото без опису

Понад  10  років  роботи  з  упорядкування  земель  загального користування сіл  Широке  та  Далеке  проводилися  за  безпосередньої  участі  працівників  апарату  управління  сільської  ради. Традиційно  облаштування  без господарських  територій  розпочиналося  в  середині  березня. Таких  акцій  було  декілька  і  тривали  вони  до  травневих  свят.

Прибережна  смуга  ставка (гребля), меморіальний  комплекс, кладовище  і  прилеглі  до  нього  лісосмуги, стихійні  звалища, покинуті  присадибні  ділянки – це  території, які  упорядковували працівники  сільської  ради.

Фото без опису

Не  винятком  став  і  2016  рік. Так  з  середини  березня  до  середини  квітня  упорядковані  земельні  ділянки  у  с. Широке:  вул. Шкільна,39, 41, територія  колишньої  музичної  школи; вул. Центральна (Комсомольська) між  будинками 8, 10 (прохід  на  вулицю  Шкільну), територія  колишньої  восьмиквартирної  двоповерхівки; узбіччя  провулку  Молодіжний  на  розі  вулиць  Центральна (Комсомольська)  та  Шкільна; узбіччя  провулку  Шкільний. Побіловані    електричні  стовпи  по  вулиці  Центральній  та  провулку  Горіховому. 12  квітня  був  проведений  суботник  на  території  кладовища  с. Далеке.  Дуже  приємно  вразила  активність  далеківців, які  прийшли  на  допомогу  старості  Єрещенко  Л.В.  і  працівникам  Матієшиній  С.Г., Єрещенку  С.В. Жителі  села  хто  пішки, хто  на  транспортних  засобах  з  робочим  інвентарем   прибули  на  суботник.   «Гуртом  і  батька  легше  бити»,  так  і  наші  активісти  разом  з  небайдужими  помічниками  легко  впоралися  зі  своїм  завданням.  На  жаль  активність  широківців  рівна  нулю,    жоден  житель  села  Широке  не  приєднався  до  нас  під  час  проведення  суботників. Чомусь широківці  вважають, що  наведення  санітарного  порядку  на  землях  загального  користування  їх  не  стосується.

Тому,  шановні  широківці, якщо  не  допомагаєте   проводити  суботники, то  хоч  майте  совість – не  засмічуйте    впорядковані  земельні   ділянки.

•

Шостого  квітня  зі  східного  боку  стадіону  в  селі  Широке  були  висаджені  дуби. Роботи  з  висадки  дерев  організовані   Сазоновим  В.Г.  за  безпосередньої  підтримки    директора  ДП «ДГ «Ізвєстія»  Рудського  С.В.  У  2013  році  працівники  апарату  управління  сільської  ради  вже  висаджували  біля  стадіону  березову  алею, яка  завдяки  небайдужим  до  природи  широківцям,  не  вижила.   Тому  звертаємо  увагу  наших  односельців, які  полюбляють  роз’їзджати  на  автомобілях  по  клумбах  біля  БК  та  по  стадіону, а  також  горе-господарів, які  не  припинають  ВРХ : « ШАНОВНІ, будьте  уважні – ми  посадили  дерева». Пам’ятайте  ці  дерева  у  майбутньому  стануть  окрасою  села, будуть  нашим  з  вами  подарунком  для   нащадків.

Згідно  правил  благоустрою  Веселівської  об’єднаної  територіальної  громади  обов’язок  кожного  члена  громади  укласти  договір  на вивезення  твердих  побутових відходів, забезпечувати своєчасний вивіз побутового та будівельного сміття, не допускати складування будівельних матеріалів,  утворення куп сухих гілок, трави, квітів, листя поза садибою на закріпленій (придворовій) території.

Фото без опису

На  сьогодні  завдяки  суботникам, які  проводилися  майже  щодня  з  кінця  березня  старостою  Єрещенко Л.В., бібліотекарем  Матієшиною  С.Г.,  водієм  Єрещенко  С.В.  за  участі  депутатів, сумлінних  далеківців, родини  Калашнікових, працівників  ДНЗ «Вишенька», учнів  та  вчителів  Широківської  ЗОШ, землі  загального  користування  сіл  Широке  та  Далеке  мають  охайний  та  упорядкований  вигляд. Приємно  бачити  упорядковані  території  під  виробничими  об’єктами  ДП «ДГ «Ізвєстія».

Закінчився  перший  етап  благоустрою  територій  сіл  Широке,  Далеке  і  розпочався  другий, який  включає  в  себе  скошування  трави  та  бур’янів. Широківці  та  далеківці  вже  розпочали  роботи  зі  скошування  високої  трави  на  подвір’ях  власних  садиб  та  прилеглих  до  присадибних  ділянок  територіях, тому  просимо  на  збавляти  темпів,  і  тоді  наші  села  завжди  будуть  охайними  та  упорядкованими.

Депутат  Кущ І.