Перший крок до інклюзивної освіти
У рамках соціальної програми Голови Благодійного фонду Порошенка, дружини Президента України пані Марини Порошенко в м. Запоріжжя відбувся спеціалізований тренінг для освітян «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати».
Його мета - досягти інтеграції дітей з особливими потребами в інклюзивні класи, де вони навчатимуться разом зі своїми однолітками. Під час навчання учасники отримали практичні рекомендації, ознайомилися з юридичними, фінансовими та адміністративними особливостями розвитку інклюзії в Україні.
Як зазначила перша леді, кінцева мета цього проекту – інклюзивні школи по всій Україні.
- Такі програми потрібні не тільки дітям з особливими потребами, а й усім нам. Адже завдяки їм українці навчаються звертати увагу на тих, хто знаходиться поруч та потребує допомоги. Відповідно всі наші діти більше цінуватимуть мир та дружбу і будуватимуть позитивне ставлення до всіх людських цінностей. Нині ми впроваджуємо пілотні проекти в кількох областях України, а саме у Вінницькій, Київській, Житомирській, Харківській та Запорізькій. Впевнена, оцінивши їх позитивний досвід, до програми залучаться і всі інші регіони, - зазначила Марина Порошенко.
Від нашої громади у роботі тренінгу взяли участь керівники навчальних закладів Кривко І.О. (директор КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія») та Нестеренко Л.М. (директорКЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2»).
На завершення тренінгу голова Благодійного фонду Порошенка пані Марина Порошенко вручила освітянам сертифікати про проходження тренінгу.
Очільник Запорізького регіону Костянтин Бриль зазначив, що сьогоднішній тренінг - це перший крок до реального впровадження інклюзивної освіти у нашій області. Спільно з обласною радою буде створено нову програму для підтримки інклюзії в Запоріжжі. На сьогодні в нашій області є 138 тисяч дітей з особливими потребами, і думаю, ця програма знайде своїх шанувальників. Адже жоден з нас не застрахований від хвороби.
Тож наше суспільство повинно із розумінням ставитись до особливих дітей.