Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Дотримуйтесь вимог безпеки під час зберігання грубих кормів!

Веселівський районний сектор ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю та скиртування копиць соломи та сіна. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

Згідно «Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України» місця постійного зберігання грубих кормів треба обгородити та обладнати блискавкозахистом. Забороняється застосування відкритого вогню. Керівники господарств повинні забезпечити цілодобову охорону скирт сіна та соломи. Місця тимчасового скиртування повинні бути оборані. Крім того, під час скиртування в місцях, де ведуться роботи, мають чергувати трактори з плугами. Тут же встановлюється ємність із водою та первинні засоби пожежогасіння.

Звертаємося до всіх мешканців району з проханням дотримуватися норм «Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України» під час складання та скиртування копиць грубих кормів (солома та сіно) на території власних домоволодінь. Адже згідно вимог відстань від скирт (копиць) соломи або сіна повина бути не менше 15 м. до ліній електричних мереж, 20 м. – до доріг та 50 м. – до будівель та споруд. Скирти на відстані 5 м від основи повинні бути оборані захисними смугами не менше 4 м завширшки.

Виконання цих правил – запорука безпечного збереження місць грубих кормів!

 

Олександр Баша,

начальник Веселівського районного сектору

ГУ ДСНС України у Запорізькій області               « повернутися до списку новин