Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні зранку біля меморіальної скульптури «Дзвін Миру» відбулося покладання квітів з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У заході взяли участь керівництво селищної ради, районної державної адміністрації, представники районної ради.  

 

 

 

 

Селищний голова Петро Кіяшко у своєму зверненні до присутніх зазначив, що сьогодні усі ми вшановуємо пам'ять тих, хто поклав життя у боротьбі з радіацією, ці герої за покликом серця у перші дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора, вони врятували світ від значно масштабнішої катастрофи і ми вдячні їм за це. Сьогодні у селищі вже є два пам’ятних знаки про цю жахливу трагедію, і планується встановити ще один знак у парку відпочинку. Селищна рада віднайде можливість допомогти чорнобильцям у цьому.

 

 

 

 

У багатьох можуть виникнути сумніви: навіщо потрібне це свято і чому саме день 14 грудня обраний для вшанування чорнобильців? Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

 

 

                         « повернутися до списку новин