Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році.

Дата: 22.08.2016 11:14

Фото без описуОрганізоване закінчення 2015/2016 навчального року і проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів визначено Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 № 1547, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.02.2015 за № 157/26602, Положенням про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.03.2015 № 306, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31.03.2015 за № 354/26799, наказів Міністерства освіти і науки України від 16.09.2015 № 940 «Про  проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році» (зі змінами, внесеними наказом від 08.10.2015 № 1050) і від 08.02.2016 № 94 «Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році» (зі змінами, внесеними наказом від 14.03.2016 № 258), відповідно до яких державна підсумкова атестація учнів проводиться після завершення ними кожного ступеня навчання.

У цьому навчальному році навчальні заняття завершуються 27 травня. У цей день проводиться свято «Останній дзвоник».

Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61. За рішенням закладу навчальні екскурсії і навчальна практика можуть бути проведені протягом навчального року.

У 4-х класах державна підсумкова атестація проводиться з 12 по 21 травня із української мови та читання, математики. У навчальних закладах з навчанням російською, іншими мовами національних меншин можуть підлягати атестації і результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання).

У 9-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 1 по 8 червня з троьхпредметів: української мови, математики, предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

Проходження  атестації з української мови є обов’язковим (контрольний текстовий диктант, який обирає навчальний заклад самостійно).  Завдання  для ДПА з предметів розробляються вчителем-предметником, погоджуються педагогічною радою та затверджуються керівником навчального закладу.

Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів у формі зовнішнього незалежного оцінювання проводиться на пунктах тестування м. Мелітополь:

- 05.05.2016  з української мови і літератури;

- 11.05.2016 з математики  або 13.05.2016 з  історії України (за вибором учня).

Державна підсумкова атестація учнів 11-х класів старшої школи з іноземної мови  проводиться у навчальних закладах 20.05.2016.

Звільнені від проходження ДПА можуть бути:

• учні за наявності захворювань, наведених у Переліку захворювань;
  • учні, які пербувають у соціальних відпустках відповідно до ст 17,18 ЗУ «Про відпустки»;
  • учні, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, які мають статус міжнародних;
  • учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад;
  • учасники III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких малої академії наук;
  • підставою звільнення від проходження ДПА є рішення педагогічної ради навчального закладу, на основі якого видається наказ керівника навчального закладу.

Документи про повну загальну середню освіту вручаються випускникам 11-х класів 28 травня 2016 року на урочистих зборах. Документи про базову освіту вручаються учням, які закінчили 9-й клас, 10 червня. До участі в зборахФото без опису запрошуються батьки, представники громадських організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації.