Михайлівська МРВД : результати роботи за І півріччя 2016 року

Дата: 03.08.2016 11:12

В липні 2016 року Михайлівською МРВД Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підбито підсумки виконання бюджету за  І півріччя 2016 року.

В Єдиному реєстрі по нашому робочому органі (Михайлівський та Веселівський райони) обліковується 2698 страхувальника.

Завдяки злагодженій роботі робочого органу доходна частина бюджету за І півріччя 2016 року виконана на 119,66%.

Витрати на всі види допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням склали 1 364,30 тис.грн.

За І півріччя 2016 року за рахунок коштів Фонду здійснювалися витрати на такі види допомоги:

• по тимчасовій непрацездатності – 947, 14 тис.грн.,
  • по вагітності і пологах - 410,56 тис.грн.,
  • на поховання – 6,60 тис.грн.

Фактичні витрати за І півріччя 2016 року за усіма видами допомоги по робочому органу більше на 197,90 тис.грн., що на 17% ніж за аналогічний період минулого року.

Питома вага втрат робочого часу в розрізі районів робочого органу по тимчасовій непрацездатності у звітному періоді складає по Веселівському району – 57,1% або 6749 днів, по  Михайлівському району 42,9% або 5073дні.

Витрати на виплату допомоги по вагітності та пологах планом на І півріччя 2016 було передбачено 476,00 тис. грн., фактично витрачено 410,56 тис. грн., що менше на 65,44 тис.грн, або на 13,74%.

Витрати на виплату допомоги по вагітності та пологах (отримали 42 застраховані особи) у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року по робочому органу збільшилися на 18,6 тис.грн., або на 4,7  %,      зросли за рахунок збільшення середньоденного розміру допомоги  на 15,02%.

За І півріччя 2016 року Михайлівською МРВД ЗОВ ФСС ТВП  було прийнято 744 заяви-розрахунки страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам, оплачено по тимчасовій непрацездатності 11822 днів, що більше ніж в І півріччі 2015 року на 3823 днів.

Загальна кількість днів непрацездатності на 100 працюючих у І півріччі 2016 році становить 174 дні, що більше ніж за відповідний період 2015 року на 70 днів, відповідно в тому числі по догляду за хворим 13 днів, що більше на 6 днів ніж в аналогічному періоді 2015року.

В зв’язку з поширенням  вірусу грипу серед населення, значно зросла кількість випадків по догляду за хворим, а саме за дітьми дошкільного віку. Так у звітному періоді було зареєстровано 109 випадків (851 день), що більше ніж у  І півріччі 2015 року на 24 випадки (317 днів).

Зростання кількості днів по тимчасовій непрацездатності склалося через перенесення застрахованими особами  хірургічних втручань (35 випадків) та тривалим реабілітаційним періодом після них, збільшення випадків онкологічних захворювань (16 випадків), зростанням  захворювань органів дихання, нервової системи, системи кровообігу. Всі ці захворювання, як розуміє читач,  потребують тривалого лікування.

Окремим рядком хочу звернути увагу на безвідповідальне ставлення до свого здоров’я, необережність застрахованих осіб у побуті. Саме вони – основні причини  невиробничого травматизму серед  застрахованих осіб, що  приводять до довготривалого терміну лікування та  реабілітаційного періоду поновлення працездатності. Так у І півріччі 2016 року було зареєстровано 59 випадків невиробничого травматизму (1400 днів), що більше за відповідний період 2015 року на 626 днів.

За сухими рядками звіту сумна статистика… статистика хвороб, більшості з яких людина могла б уникнути. Вірно кажуть, що людина, яка ніколи не хворіла, зовсім не береже свого здоров’я.

Тож зрозумійте Ваше здоров’я у Ваших руках. Бережіть його, пам’ятайте, що від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки, адже здоров’я – запорука щастя і повноцінного життя.

Н. В.Огур,

в.о.директора Михайлівської МРВД ЗОВ ФССзТВП