Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Лікуємо ГРВІ правильно

Дата: 23.06.2017 11:09
Кількість переглядів: 3594

Фото без описуГострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) є найбільш поширеними серед всіх інфекційних захворювань, особливо у дітей, які переносять ГРВІ майже в 4 рази частіше, ніж дорослі.
 

Найбільшу небезпеку серед них представляє грип. При цьому найвищий ризик розвитку ускладнень існує у дітей у віці до двох років, осіб похилого віку, а також у пацієнтів з різними хронічними захворюваннями і у людей з ослабленим імунітетом.
 

Найбільш ефективним засобом профілактики, на думку експертів ВООЗ, є вакцинація, проте скористатися нею можуть (та й хочуть) далеко не всі. Альтернативою є противірусні препарати з вагомою доказовою базою, які дозволені до застосування у дітей молодшого віку. Слід зазначити, що кількість протипоказань у коштів даної групи зведено до мінімуму.
 

«Неідеальні» рекомендації
Противірусні препарати істотно розрізняються за ступенем ефективності і безпеки, а також мають вікові та інші обмеження. Парадоксально, але це стосується навіть груп препаратів, рекомендованих ВООЗ.

Зокрема, у деяких вірусів грипу може розвиватися стійкість до адамантанів (амантадин і ремантадин), що робить їх безсилими в профілактиці і лікуванні захворювання. Застосування інгібіторів нейрамінідази (осельтамівір і занамівір) в порівнянні з плацебо ( «пустушкою») скорочує термін прояву симптомів захворювання у дорослих всього на півдня (з 7 днів до 6,3 дня). У дітей цей ефект виражений в набагато меншому ступені. Крім того, застосування озельтамівіру з метою профілактики може підвищувати ризик виникнення головного болю, порушень функції нирок і психічних розладів.
 
«Тільки для СНД»
Слід зазначити, що досить популярні (перш за все завдяки телевізійній рекламі) противірусні засоби з імуномодулюючою ефектом, що містять похідне ізонікотинової кислоти, а також препарати тилорону зареєстровані тільки в країнах СНД (Росія, Україна, Казахстан).

Крім того, ці препарати мають вікові обмеження (амізон в формі сиропу дозволений до застосування у дітей з 3 років, тілорон - з 7 років). Слід зазначити, що молекула йоду в складі амізону обмежує його застосування у людей із захворюваннями щитовидної залози.
 
Загадкова гомеопатія
Традиційно вважається, що гомеопатичні препарати є екстрактами лікарських рослин, а тому мають більший «кредит довіри» серед населення. У зв'язку з цим слід сказати, що, по-перше, пояснити механізм дії гомеопатичних препаратів з позицій сучасної науки, так само як і довести їх ефективність, керуючись принципами доказової медицини, - досить складно.

По-друге, діючою речовиною гомеопатичних засобів можуть бути абсолютно несподівані інгредієнти. Наприклад, гомеопатичний препарат, діючою речовиною якого є екстракт з печінки і серця качки барбарійской (мається на увазі мускусна качка), дозволений до застосування у дітей старше двох років для симптоматичного лікування і профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій.

Однак в кінці 2012 р. британське Кокранівське суспільство доказової медицини опублікувало доповідь, в якому ефективність засобу була оцінена з неабиякою часткою скепсису. Зокрема, не було виявлено значних відмінностей між ефектами препарату і плацебо для профілактики ГРВІ.

У свою чергу, дані досліджень ефективності препарату в лікуванні ГРВІ не заслуговували великої довіри внаслідок низької якості цих досліджень.
 
Доведені ефекти
Синтетичний аналог одного з найбільш відомих представників пуринів (речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності і що володіють імуномодулюючими властивостями) є інозину пранобекс. Його іммуномодулирующий і противірусний ефект був доведений більш ніж в 1500 клінічних дослідженнях. В даний час інозина пранобекс представлений на фармацевтичних ринках 70 країн світу під різними торговими назвами.

В Україні препарат вітчизняного виробництва зареєстрований під торговою назвою Новірін. Новірін, як правило, добре переноситься навіть при тривалому застосуванні. Його можна використовувати у дорослих і дітей старше одного року як для лікування захворювань вірусної природи, так і для їх профілактики. Завдяки комплексній дії Новіріна знижується вірусне навантаження на організм і нормалізується діяльність імунної системи. Це сприяє стійкості організму до інфекційних захворювань і швидкої локалізації вогнища інфекції у разі його виникнення. Застосування Новіріна допомагає знизити лікарське навантаження на організм, зменшити тривалість захворювання і попередити розвиток ускладнень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь