Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Сьогодні в Україні День Героїв Небесної Сотні.

20 лютого  2014 року  українці прокинулися в іншій країні - в країні, де влада вбиває своїх громадян. Тоді ця інформація приголомшила весь цивілізований світ - на Майдані силовики розстрілюють беззбройних активістів.

Дні з 18 по 20 лютого 2014 року стали одними з найтрагічніших в українській історії.

За час Революції Гідності загинуло 105 активістів Майдану, безвісти зникли - 47, точна кількість поранених невідома.

Захисники Майдану традиційно діляться на «сотні», за аналогією з козаками. У кожному  такому підрозділі є свій командир, відповідальний за підтримання порядку в групі. Майже половину «Небесної сотні» складають майданівці, які приїхали із західних областей України. «Небесна сотня» це 100 з гаком людей, які загинули під час протистояння на Майдані в лютому 2014 року, в основному, від рук снайперів, що засіли на дахах будівель і тих, хто стріляв в беззбройних людей на знищення.

Найкривавішим днем ??став четвер, 20 лютого, коли загинуло понад  40 осіб. У «небесної сотні» виявилися не тільки українці, а й громадяни Грузії, Росії та Білорусії. Бійців «Небесної сотні» ховали з почестями, як героїв. Серед них виявилися як студенти, так і представники старшого покоління, у багатьох з яких залишилися маленькі діти.« повернутися до списку новин