Щодо зарахування страхового стажу для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного внеску

Дата: 10.07.2017 10:45

Фото без описуЗаконом України від 06 грудня 2016 року №1774 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено низку змін до Закону № 2464 -  VI « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які набули чинності з 01 січня 2017 року, зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску.

Розмір єдиного внеску  для платників, в тому числі для фізичних осіб – підприємців встановлюється у сумі 22 відсотки до бази нарахування. Щомісячна сума мінімального страхового внеску для фізичних осіб – підприємців з 1 січня 2017 році становить – 704,0грн. (3200,0х22%).

При цьому для фізичних осіб – підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового Кодексу України, сума єдиного внеску на місяць не може бути меншою за 0,5% мінімального страхового внеску (3200,0х0,5х22%), що  з 01 січня 2017 року дорівнює 352,0грн.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Виходячи з цього страховий стаж фізичним особам - підприємцям буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску, а саме – 0,5 місяця, що позбавляє цих осіб права на зарахування вказаних періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсій та страхових виплат за соціальним страхуванням.

Сьогодні, як ніколи, постає питання набуття повного страхового стажу.

Пропонуємо звернути увагу, що  Законопроектом «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» планується запровадження гнучкого коридору пенсійного віку, відповідно до якого пенсійний вік виходу на пенсію буде залежати від наявності  страхового стажу, а саме:

Вік виходу на пенсію

від 15 до 25 років

З 65 років- соціальна допомога за рівнем доходів

До 15 років страхового стажу

Громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовільнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), тривалість яких не може бути більше 24 місяців. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого пероду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок збільшений на коефіцієнт:

2,0 - за період до 12 місяців;

1,5 - за період з 13 до 24 місяців,

тобто сплатити буде необхідно значно більше, так при доплаті за 1 рік страхового стажу сума складатиме 3200,0х22%х2=1408,0 грн. в місяць.

Пропонуємо попіклуватись про своє майбутнє та зробити вибір на користь набуття повного страхового стажу та сплачувати щомісячно не менше, встановлених 704,0 грн.

Крім того, нагадуємо про необхідність відображення цих сум у річній звітності за 2017 рік (додаток 5, таблиця 2).

З повагою, адміністрація Мелітопольського об’єднаного

Управління ПФУ в Запорізькій області