СХОДИТИ В ПОХІД - ПІЗНАТИ ЖИТТЯ.
...Не беземоційний звіт про захід, а його вигляд у дитячих очах...
Якщо людина хоча б раз в житті пізнала романтику походів, то вона або стає туристом, або більше ніколи не повертається до цієї справи. Така закономірність працює незмінно уже безліч років. І саме ті, хто залишається у цій сфері, щороку на 3-5 днів забуває про буденні справи і зливається з природою.
Багато наук об'єдналися в одну - "туристичну". І саме вона відкриває нам нові сторони життя, красу природи і ті незабутні емоції,які викликає прощальне вогнище, пісні біля нього, аромат свіжого лісу і легкі нотки перемоги у конкурсах для юних туристів.
Особисто для мене, як для людини, яка вже 3 роки пізнає щастя туристичного життя, новий похід асоціюється з радістю пізнання нового.
Туризм рятує від стресу, відновлює наші сили, загартовує і навчає ,як вижити у надзвичних ситуаціях. Це свіжий погляд на життя, що допомагає зрозуміти його сенс набагато глибше. І саме туристи посміхаються частіше, а причиною щастя стає новизна і романтика.
Моя рідна перша школа завжди сприяє розвитку кожної дитини . Саме завдяки їй я змогла відкрити для себе туризм. У цьому мені допомогли керівники гуртків - Латиш Петро Олексійович, що вперше познайомив зі світом туризму, і Шкель Наталія Леонідівна, завдяки якій ми поринули у цю справу і кожного року наші знання поглиблюються і узагальнюються.
КЗ "Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1" за традицію щорічно проводить День туризму. У цьому році уся школа дружною командою вирушила до нашого місцевого парку і там на декілька годин поринула у життя звичайного туриста. Учні поділилися на 3 групи : 1-4 класи, 5-8, і 9-11. У кожної вікової групи була своя програма, вдало складена організаторами Марченко Іриною Миколаївною і Маслюк Наталією Олексіївною.
Школярі молодшої та середньої ланки взяли участь у різноманітних конкурсах : біг по купинах, вікторина «Пізнайко», естафета «Склади рюкзак», « Найспівучиша команда», «Найкращий кухар» і оформлення наметового містечка. Майже у всіх конкурсах дітлахи 1-4 класів брали активну участь і показували чудові результати. Найкраще оформили наметове містечко учні 8-б, 7-а, 6-б, 6-а, 5-а. Свої кулінарні здібності розкрили на вищому рівні діти 5-а, 7-а, 7-б, 6-а, 8-а. А ось кращими пакувальниками похідного рюкзака стали команди 5-б, 7-а, 8-б. А найспівучішими командами стали 5-б, 7-б, 6-б, 8-а.
Наш клас увійшов у останню группу - 9- 11. Спочатку ми обладнали зручну для нас галявину. Там розвели багаття, готували їжу: кашу і юшку, грали у волейбол. Додав перцю цьому дню пошук каструлі і триноги. І ось вже можна побачити туристичний табір : туристичні намети, вогнища, всюди аромат смачної юшки, атмосфера ще теплої осені і пісні,виконаної під "плач" гітари. Таке дійство навколо одразу підняло мені настрій, адже я згадую минулі походи і туристичні конкурси.
Але все рано чи пізно закінчується. Тому після такого чудового дня дехто почне розвиватися у цій справі, накопичуючи все більше знань і вмінь. І як я вже сказала, дехто поєднає з цим своє життя, а дехто забудє назавжди. Хочеться сказати, що у наших молодих серцях назавжди залишиться спомин про теплу осінь, яка подарувала такий чудовий день. Саме такі заходи сприяють нашому розвиткові, відкривають навколишній світ, оздоровлюють, надають сил і наснаги на майбутні перемоги.
Від свого імені та імені учнівського колективу нашої школи хочу висловити щиру подяку вчителям і організаторам за цікавий , пізнавальний, розвиваючий День туриста. Побільше б таких заходів у школі.
Коваль Ольга - учениця 9-а класу, голова прес-центу учнівського комітету КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1», учасниця щорічного обласного туристичного конкурсу «Знай. Люби. Бережи.»