Виховний проект учнів КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2»

Дата: 18.12.2017 10:14

Фото без опису

Навчатися культурі спілкування, пошуку конструктивних способів розв'язання проблемних ситуацій, налагоджувати доброзичливі стосунки між собою, вчитися поважати один одного, відповідати за власні слова і вчинки – такі завдання стояли перед нами, учнями школи, під час проведення КТС – проекту «Проблеми сучасної молоді: мистецтво бути толерантним».

Почався проект з акції «Подаруй посмішку» - вручення кожному символічних смайликів, яку підготували учні 9 класу (кл.кер. Мухачов О.І.) Учні 5-6 класів (кл.кер. Артім Н.О., Бевзенко О.М.) оформили «Дерево толерантності», а учениця 9 класу Олійник Діана створила Квітку толерантності.

В рамках цього заходу учні молодших класів провели конкурс малюнків. Учні 3 класу ( кл. кер. Крамаренко І.І.) вивчали пісні і прислів`я про доброту. Цікавими були тренінги «Доброта живе у кожному» (1 клас, кл.кер. Баштава О.М.), «Поспішайте робити добро» (4 клас, кл. кер. Бодрова Н.М.), який провела шкільний психолог Нєстєрова Ю.О. Не залишили дітей байдужими виховні години «Якщо добрий ти…» (1-2 клас, кл.кер. Баштава О.М., Сєчіна О.В.), «Вчимося бути добрими» (3 клас, кл.кер. Крамаренко І.І.), «Добро і милосердя єднають серця» (4 клас, кл.кер. Бодрова Н.М.) Учні 1 класу спільно з керівником театрального гуртка БДЮТ Черняєвою Л.А. підготували казку «Зайчикова хатка».  Заключним етапом роботи над проектом став святковий ранок «Від серця до серця» і створення колажу «Дерево добрих справ».

Учні середньої і старшої ланки разом із шкільним психологом  провели тренінги і розвиваючі ігри «Вміння бути толерантним» (5,8 клас,кл.кер. Артім Н.О. Щебликіна О.М.), «Ми проти насилля» (6-7 клас, кл.кер. Бевзенко О.М., Луговська Л.А.). Пізнавальними були виховні години: «Без толерантності немає дружби» (5, 6 клас), «Всі ми різні, але всі рівні» (8 клас, кл.кер. Щебликіна О.М.), «Як уникнути конфліктів» (10-11клас, кл.кер. Маркова Т.В., Мусіхіна Г.П.). Учні старших класів разом з практичним психологом  провели анкетування і соцопитування про причини виникнення конфліктів у шкільному середовищі, про взаємовідносини між учнями класів і взаємостосунки з класними керівниками  і оформили їх результати в діаграмах, узагальнюючих таблицях.

У рамках проекту відбулася акція «Милосердя» (допомога людям похилого віку). Відвідавши своїх підлеглих, учні не тільки допомогли по господарству, але й провели інтерв`ю, вислухавши цікаві розповіді про минуле цих людей.

Як результат своєї праці, учні 5 класу створили «Словничок толерантності»,  6 кл-статтю у районну газету та на сайт школи щодо виховання учнівської толерантності,7кл.–книжечку–фотозвіт «Не говоримо – робимо,або як допомогти людям похилого віку», 8 клас зробив буклет «Толерантність – дорога до миру», 9 клас - плакат «Квітка толерантності», 10 та 11 класи випустили брошуру «Як уникнути конфліктів в шкільному колективі».

Проект не залишив нікого байдужим. Ми зрозуміли, що саме толерантна особистість під час спілкування може поступитися, прислухатися до думки інших, врахувати її, що досягнути взаєморозуміння в стосунках можна, лише дотримуючись певних норм у спілкуванні. Про це пам’ятаймо завжди!

Учні 6 класу КЗ «Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2»