Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Міжнародний день людей з інвалідністю

Міжнародний день інвалідів (International Day of Disabled Persons) був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй (ГА ООН) 14 жовтня 1992 року і щорічно відзначається 3 грудня.

 Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Розміру пенсії чи соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві і, як наслідок, це не дає змоги почувати себе повноцінним членом суспільства. Частіш за все про таких людей просто забувають.
Інваліди належать до найбільш ізольованим групам населення в світі. Для них характерні більш низькі показники в області здоров'я, освіти та участі в економічному житті суспільства, більш високі показники бідності, ніж для звичайних людей.

 Вони пристосовуються, як можуть, зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їхньому місці могла би опинитися будь-яка інша людина.  Нам всім слід про це пам’ятати та не залишатися байдужими до їх проблем. Для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне - можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам.

У цей День всі повинні долучитися до цієї міжнародної ініціативи і побажати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя.« повернутися до списку новин