A A A K K K
для людей із порушенням зору
Веселівська селищна територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

ВІДДІЛ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ІНФОРМУЄ ! ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ!

Дата: 23.11.2017 09:31
Кількість переглядів: 525

Форвардна програма Державної продовольчо-зернової корпорації України є одним із дієвих державних інструментів надання додаткової фінансової підтримки дрібним та середнім сільгоспвиробникам. Щорічно реалізуючи цю програму, ДПЗКУ продовжує розширювати пряму взаємодію з аграріями.

 

Форвардна програма розрахована на співпрацю з фермерами, які обробляють від 50 га землі та можуть поставляти партії зерна обсягом від 100 тонн. В майбутньому Державна продовольчо-зернова корпорація України планує розширювати співробітництво з малими та середніми сільгоспвиробниками. Головне, щоб підприємства були фінансово стабільними, щоб у них не було відкритих судових справ, де вони виступають відповідачами».

Найчастіше за авансуванням в ДПЗКУ звертаються дрібні та середні сільгоспвиробники, які швидко розвиваються і тому відчувають потребу в оборотних коштах.

Протягом минулого сезону держкорпорація значно розширила програму форвардних закупівель і збільшила обсяги фінансування аграріїв у 4 рази.

У чому ж переваги форвардної програми ДПЗКУ у порівнянні з банківським кредитуванням?

По-перше, незважаючи на понижуючі цінові коефіцієнти, отримані аванси обходяться сільгоспвиробнику набагато дешевше, ніж обслуговування кредитів у банку.

По-друге, банк бере заставу при кредитуванні – нерухомість, транспортні засоби та інше майно. Тоді як у програмах ДПЗКУ у якості застави виступає майбутній урожай.

Форвардні угоди оформляються через договір поставки і договір застави тих посівів, урожай з яких корпорація і закуповує. Обов’язково укладається і договір страхування.

«Наша комісія разом з представником страхової компанії виїжджає, оцінює стан посівів і при позитивному висновку  ми здійснюємо авансування. Звичайно, майбутній урожай повинен бути застрахований. Тоді, наприклад, у разі несприятливих погодних умов, які не дозволять отримати очікуваний обсяг зернових з законтрактованих площ, страхова компанія виплатить сільгоспвиробнику страхову суму з розрахунку 4000 гривень на один гектар (мінус франшиза відповідно до страхового договору)», – пояснює начальник відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Наталія Головань.

Обсяг закупівлі становить 70% від очікуваного врожаю, а в якості орієнтира береться середня врожайність по підприємству або у даному районі за попередні 5 років. Конкретні посівні площі фіксуються у договорах застави та страхування, а в договорі купівлі фіксується обсяг у тоннах і сума передоплати.

Ціну, по якій ДПЗКУ авансує сільгоспвиробника – 3000 грн. за 1 тонну пшениці або ячменю (зерно III класу). Аванс – це перший транш. Другий транш – це, по суті, вже балансовий платіж відповідно до тієї ціни, яка буде діяти на день поставки товару. За умови поставки договірних обсягів на їх зерновий склад, коефіцієнт зниження ціни відповідає у середньому ставці у 10,5% річних, а якщо зерно поставляється і зберігається на елеваторах, які не належать корпорації, то коефіцієнт відповідає 11% річних. А через те, що у розрахунок приймається точна кількість днів, які сільгоспвиробник користувався авансом і період його використання становить у середньому від 3 до 6 місяців, то фінальний рівень ставки ще нижчий. Крім привабливих фінансових умов ДПЗКУ, вигода також полягає у зручній логістиці – адже у корпорації, на відміну від інших операторів, 53 власних елеватора, які рівномірно розміщені по всій території України, що істотно знижує витрати сільгоспвиробника при виконанні поставок.

Найчастіше за авансуванням у ДПЗКУ звертаються дрібні і середні сільгоспвиробники, які швидко розвиваються і тому відчувають потребу в обігових коштах. При цьому коло постійних клієнтів корпорації постійно зростає і сьогодні налічує близько 1100 фермерських господарств.

Нагадаємо, регіональні відділи та філії ПАТ «ДПЗКУ» продовжують приймати заявки та документи від сільгоспвиробників на участь у програми форвардних закупівель зерна врожаю 2018 року.

 

За довідками звертатися до

Менеджера по закупкам в Запорізькій області

ПАТ "ДПЗКУ"

Світлана Томашова

тел. 099-177-57-76; 067-987-06-62,

електронна адреса <tomashovasveta@gmail.com>

 

                                                                                       Спеціалісти відділу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь