Шлях до Соборності та свободи

Лунає пісня солов’їна

І вітер віє степовий.

Моя соборна Україна

Знов зустрічає день новий.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління  українських патріотів : на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної республіки  та Західноукраїнської Народної республіки. Офіційно в Україні день соборності відзначається з 1999 року. Майже сто років  тому це слово було вписане  в історію  українського народу Лише за умов  державотворчих процесів  в Україні  цей день набув  своєї чинності. Фото без опису Так трапилось, що на протязі  багатьох століть  історичного розвитку Україна  не мала  власної державності та єдиної території, українські землі належали  багатьом державам. Щороку 22 січня весь український народ  вдячно згадує тих героїв, які боролися за об’єднання  всіх національно – демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну Соборну українську державу.  В цей пам’ ятний день  для учнів 10 та 11 класу  КЗ «Веселівська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2»  центральною селищною бібліотекою було проведено  годину історії «Шлях до Соборності  та свободи».  Разом згадали непростий шлях України до незалежності, події того далекого вже січня 1919 року. З цікавістю переглянули старшокласники  кадри відеохроніки.  Лунали чудові вірші та пісні про Україну. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності  ми можемо досягти величної мети – побудови економічно  й духовно  багатої , вільної й демократичної  України, якою пишатимуться наші нащадки.

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель , не розтина.

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Т.Кожевнікова