НЕ ЗГАСНЕ СВІЧКА ПАМ’ЯТІ НАРОДНОЇ

Дата: 24.11.2017 08:57

Фото без опису

Мало знайдеться  в історії не тільки України, а й  світу таких трагедій,  як  Голодомор  1932-1933 років.

За один рік загинула п’ята частина сільського населення   України.  Штучний голод за різними оцінками забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. Люди вимирали цілими селами.  Тож пам’ятаймо ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити.  Чому українців убивали голодом?

На той час українська нація мала величезний культурно-історичний спадок. Власні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби.   Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики  комуністичного керівництва. Тому за мету було поставлено знищення   українців як політичної нації, що могла підняти питання про створення незалежної держави.     Для досягнення цієї мети  був  обраний  жахливий інструмент-убивство голодом.

З 1998року Указом Президента України  встановлено День пам’яті жертв Голодомору—щороку в четверту суботу листопада.   Напередодні  цього дня  в Веселівській ЗОШ№2 була проведена година скорботи в   8, 9,11 класах.

Фото без опису                                                                                                                                                                    Є.Газарян,  бібліотекар

селищної   бібліотеки.