ПІД КРУТАМИ ПІШЛИ В БЕЗСМЕРТЯ

29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути розпочався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 київськими студентами, які захищали підступи до Києва.

Триста студентів стали на захист Батьківщини з численним більшовицьким військом, що напало на Українську Народну Республіку. Бій тривав більше 5 годин. Незагартовані бійці відбили кілька атак. У нерівному бою юнаки полягли на чорнім полі смерті. Опір під Крутами стримав на кілька днів завоювання Києва більшовиками і мав важливий вплив на вирішення Брестської угоди.

19 березня 1918 року на Аскольдовій могилі відбувся похорон юних бійців за вільну, незалежну Україну.

Героїчна й водночас трагічна подія під Крутами знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов'язку – боронити її. Трагічна загибель Студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Цим подіям булла присвячена історична година, яка пройшла в 10 класі КЗ «Веселівська ЗОШ № 2». Учні ознайомилися з новими книгами, присвяченими подіям під Крутами.

В серцяхлюдських не вмерли Крути,

Вони проклали у майбутнє шлях,

Щоб гордо майорів навіки

Жовто-блакитнийУкраїни стяг.

Булоїх триста, тільки триста

Героїв - українських соколят.

Марія Коломий

На станції, що має назву Крути,

Серед зими троянд буяє цвіт…

Ніколи Україні не забути

Цих юних душ нескорений політ.

Газарян Є.