Започаткований у Запоріжжі турнір з футболу серед команд об’єднаних громад стане всеукраїнським
Конкурс міні-грантів від програми «U-LEAD з Європою» на розробку проектно-кошторисної документації з облаштування спортивних майданчиків зі штучним покриттям, розробка оптимальної моделі багатофункціональних спорткомплексів в територіальних громадах, візити до Німеччини для ознайомлення з кращими європейськими практиками функціонування спортивної галузі, ярмарок спорту, навчальні семінари з підготовки проектних заявок та семінар з управління в сфері спорту – ці заходи, передбачені в концепції розвитку спортивної інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах Запорізької області на 2018 рік, були презентовані під час заходу «Децентралізація. Ланч».
На нього були запрошені представники ОТГ, також участь взяв заступник начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Владислав Ковпак.
Деякі минулорічні напрацювання у цій сфері, розроблені запорізьким Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, вже сягнули вищого рівня, вийшли за межі області. Як, наприклад, започаткований Центром в 2017 році обласний турнір з футболу серед команд ОТГ став успішним пілотним проектом, і цього року вже може стане всеукраїнським з фінальною грою на «Олімпійському» стадіоні.
За даними Федерації футболу Україні, в футбол грає 360 тисяч осіб, що становить менше 1% населення. Для порівняння, за даними дослідження ФІФА від 2006 року - в Європі в середньому в футбол грає 7% населення, в Німеччині - 20% населення, в Англії – 15%. Однією з причин цього є недостатня розвиненість спортивної інфраструктури, нестача тренерів.
- Цього року в області планується підготувати 20 сертифікованих тренерів з футболу для 10 громад області. Вже є заявки, погоджено не тільки навчання, але й забезпечення спортивним інвентарем Федерацією футболу України. Допоможемо нашим громадам і підготувати заявки на фінансування спортивної інфраструктури. Щодо джерел фінансування, це можуть бути і безпосередньо кошти ОТГ, державні субвенції на розвиток інфраструктури та на соціально-економічний розвиток, обласна субвенція, програми і проекти міжнародної технічної допомоги, об’єднання зусиль бізнесу і ОТГ, облігації, міжмуніципальне партнерство. Наприклад, у Веселівської ОТГ вже є ініціатива будівництва басейну, – зазначив директор Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю