Запорізька область, Мелітопольський район

Цей день в історії: 2 березня

1882 р. – народився відомий український письменник Архип Юхимович Тесленко.

Архип Тесленко почав писати поезії російською мовою 1902 року, потім продовжив українською. Твори Тесленка перевидавалися багато разів. Найповніші видання: «З книги життя», «Повне зібрання творів», «Твори» та ін.

1983 р. — компанії Sony, Philips і Polygram представили компакт-диск і програвач компакт-дисків

1993 р. — засновано Академію медичних наук України, яка є державною науковою організацією з проблем медицини та охорони здоров’я на державній власності. Академія медичних наук сьогодні має величезний творчий потенціал, який підтримується діяльністю відомих наукових шкіл, високим професіоналізмом і талановитістю наших учених і клініцистів. Про це свідчить той високий авторитет, який має Академія в Україні і за кордоном, а також той значний внесок, які роблять науковці Академії у розвиток медичної науки і охорону здоров'я нашої держави.

До складу Академії входило багато видатних вчених та лікарів: Микола Амосов, Олександр Шалімов, Олександр Возіанов, Любов Малая, Володимир Фролькіс, Володимир Гусак.