Веселівська селищна територіальна громада
Веселівський район, Запорізька область

Обережно ботулізм!

З початку року в Україні зафіксовані кілька десятків випадків захворювання на ботулізм, зокрема в Запорізькій області виявлено 10 випадків.

Щоб попередити небезпечне захворювання, на території Веселівської селищної територіальної громади за ініціативою управління Держпродспоживслужби у Веселівському районі разом зі спеціалістами селищної ради та представниками поліції проведено рейди щодо дотримання правил торгівлі об’єктами торгівлі з продажу в’яленої та копченої риби.

До відома мешканців території повідомляємо, що ботулізм – важке токсичне інфекційне  захворювання. Він вражає нервову систему. Важка форма хвороби може призвести до летальних наслідків. Перші симптоми можуть з’явитись як через кілька годин після вживання, так і через 10 днів. Високої температури та нудоти, як правило, не буває. Хіба, якщо у продукті був ще супутний збудник.

Симптоматика розвивається зверху вниз. Людина починає погано бачити, двоїться в очах, не може читати дрібний шрифт, виникає сухість сльозових оболонок, параліч м’язів горла, загальна м’язова слабкість, зникнення рефлексів аж до дихальних розладів.

При перших симптомах треба негайно звернутись до лікаря. Ботулізм протікає важко і може завершитись летально.

Треба взяти до уваги, що сьогодні необхідної сироватки від ботулізму в Україні немає.

Враховуючи вищевказане, звертаємось до жителів громади з проханням обмежити вживання копченої та в’яленої риби, а краще, виключити її зовсім з раціону на певний період. Та в будь-якому випадку купувати лише сертифікований продукт.« повернутися до списку новин