Цей день в історії: 6 березня

Дата: 06.03.2017 08:41

Фото без опису1931 р. - народився Олександр Білаш, український композитор, автор опери «Гайдамаки» (за однойменною поемою Тараса Шевченка, 1965), мюзиклу «Пригоди Буратіно», романсу за поезією П.Тичини «Ви знаєте, як липа шелестить» та пісні на слова Д.Павличка «Два кольори».

Фото без опису1934 р. - народився Михайло Жванецький, письменник-сатирик, популярний виконавець своїх творів. Виступи та твори Жванецкого вирізняють особливий так званий «одеський гумор».

Фото без опису1939 р. - у Києві відкрито пам'ятник Тарасові Шевченку до пам'ятника Кобзарю традиційно покладають квіти перші особи держави на чергову річницю з дня смерті Тараса Шевченка та з нагоди офіційних українських свят, а також іноземні високі гості під час візитів до України. Окрім того, у  1995-1996 рр. зображення пам'ятника містилося на лицевій стороні української банкноти номіналом в один мільйон карбованців.

Фото без опису1991 р. - засновано Національний Олімпійський Комітет України - громадська організація, що опікується участю українських спортсменів в Олімпійських іграх, діючи відповідно до положень Олімпійської хартії.

Фото без опису2003 р. - Верховна Рада України ухвалила Закон "Про державний гімн України"